Mladší žáci B (2012)

Ročník 2006: Pozitivní třetí třetina s Varnsdorfem

Po herně velmi dobrém zápase se Žižkovem nás v dalším ligovém kole čekal tým z Varnsdorfu.
10.kolo v Ne 15.10.2017 15:30
Štěrboholy T.
Varnsdorf

V předchozích zápasech jsme vždy dostali jako první branku mi a na projevu týmu je první obdržená branka hned znát. I v tomto zápase jsme si o branku koledovali naší slabší aktivitou, když už jsme zachytili tempo my a měli pár zajímavých situací, které volali po lepším řešení, zaskočil nás soupeř tvrdou střelou před vápnem do horního rohu branky. V sedmé minutě došlo k nezaviněnému střetu, když se náš brankář vrhl pro míč pod nohy útočníka a odnesl to bohužel zlomeninou zápěstí, držíme mu palce, aby se dal brzy do pořádku. Do branky tak šel druhý Matěj tentokrát Sobotka z ročníku 07.

V zápase jsme měli poměrně dost klidu při rozehrávce, kdy nás soupeř nijak zvlášť nenapadal a naši krajní ofenzivní obránci měli dost prostoru na to vyjet s míčem až na polovinu, kde jsme ale často volili špatné řešení, to jsme s hráči rozebírali v přestávkách a postupně jsme se v tomto směru lepšili. Nejlepší výkon jsme podali v poslední třetině zápasu, dokázali jsme soupeře tlačit a dostávali jsme se i častěji do zakončení. Bylo vidět, s jakým zápalem hráči hrají a jak se pouštějí do soubojů, škoda, že jsme nevstřelili ještě branku, to by nás nabudilo ještě víc.

Dnes nás o to víc mrzí tak dvě až tři branky, které jsme dostali zcela zbytečně, našimi lehkovážnými chybami. Na zápasech je potřeba být soustředěný nejenom ve hře, ale i na střídačce, protože jedním střídáním zápas nekončí a tempo, ve kterém se ligové zápasy hrají, se těžko zpátky nahazuje, když na střídačce nejsme hlavou v zápase. Třetí třetina nám ukázala, že jsme schopni hrát vyrovnaná utkání, takže se těším, jak navážeme v dalším kole proti FK Admira Praha.

Zápasu se zúčastnili: Sobotka, Domša, Hofman, Holý, Lacko, Málek, Pechanec, Slavík, Stříbrský, Šilhánek, Trnka, Zlatuška.

neděle 15.10.2017 | Vladislav Volf | Přečteno: 2221