Ročník 2008: Impulz na Meteoru

V sobotu v pravé poledne jsme hráli další zápas. Na Meteoru, proti dosud nejkvalitnějšímu protivníkovi, se kterým jsme se v podzimní části potkali.

Trenér Michal:

Ze základní sestavy nám chyběl jen Kryštof, a tak nám zbyli pořád dva hráči na střídání. První poločas jsme předvedli výbornou týmovou hru, kdy slabší výkon některých našich opor byl nahrazen o to lepším výkonem ostatních a po skvělé hře jsme drželi v první polovině utkání vyrovnaný výsledek, proti celkově kvalitnější polovině soupeřova týmu. Je třeba pochválit bojovný a místy na tuto kategorii už velmi taktický výkon (z obou stran), o čemž svědčí i poločasový výsledek 2:2.

Druhá polovina zápasu už probíhala ve dvou zcela rozdílných čtvrtinách. V první části jsme domácí tým přehrávali ve všech herních činnostech, do soupeřovy brány padal jeden gól za druhým. V druhé čtvrtině se naše hra zcela změnila a místo abychom soupeři dali další branky, tak jsme byli rádi v součtu za hubené jednogólové vítězství.

Nás jako trenéry především mrzí reakce jednotlivých hráčů na vývoj hry, kdy někteří se začali hádat mezi sebou, někteří rezignovali a dohrávali s hlavami dole a někteří ani nechtěli jít na hřiště... Tady je pro nás trenéry asi největší prostor pro rychlé zlepšení, protože hrát poslední čtvrtinu v tom samém týmovém výkonu jako předchozí části, tak by byl celkový výsledek i dojem ze zápasu zcela jiný. Závěrem bych ale rád dodal, že s chlapci a Nikčou jsme si v pondělí o zápase (a především poslední čtvrtině) povídali a věříme, že takovéto zápasové situace nás posunou dál a to nejen ve „sportovním“ vývoji.

Trenér Dan:

Zápas pro nás bohužel výsledkově dobře nedopadl a kromě začátku druhé čtvrtiny hry, kdy jsme soupeře skvěle napadali a nedovolili mu kloudně rozehrát, tak ani herně. Soupeř hrál tvrdě avšak v rámci pravidel, my jsme se s tím nedokázali vyrovnat a prohráli jsme tak mnoho soubojů, které byly klíčové.

Je na čase si uvědomit, že je potřeba začít trénovat lépe, rychleji a zejména se mnohem více soustředit, jinak se nebudeme posouvat dále! Tři góly za celý zápas je velice málo, pokud chceme nějaké relevantní měřítko...