Ročník 2008: Předehrávka s Motorletem

V prvním mistrovském utkání jarní sezóny jsme na domácím hřišti přivítali tým Motorletu.
14:27
(8:14)
17.kolo v So 24.3.2018 08:30
Motorlet
Diváci: 40,

Trenér Michal:

Po střídavých výkonech v přípravě jsem byli všichni zvědaví, co kluci a Nikča předvedou v soutěžním zápase. Před utkáním trenér Matěj celý hájecký tým povzbudil svým proslovem a od první minuty jsme byli lepším týmem. Přehrávali jsme soupeře v kombinační hře, individuálních dovednostech i v osobních soubojích. Především v obranné činnosti byl náš výkon téměř bezchybný, kdy se kluci s Nikčou dobře zastupovali a žádný míč pro ně nebyl prohraný. Jen vlivem smůly v zakončení a několika střelám do tyče jsme poločas nevyhráli větším rozdílem. Druhá skupina soupeře byla výkonnostně znatelně lepší a soupeř nás v druhé části začal přehrávat, především svoji rychlou kombinační hrou.

I tak ale pokračoval náš dobrý bojovný výkon a i třetí třetinu jsme vyhráli, když nám soupeř nevstřelil ani jednu branku. V poslední čtvrtině se už projevila naše horší kondice (tři hráči nastupovali po nemoci) a soupeř nás přehrál nejen herně, ale i výsledkově. Nicméně všichni „zvoláci“ zaslouží za svůj přístup a bojovnost velkou pochvalu. Jmenovitě bych rád pochválil brankáře Vojtu, který odchytal svůj první celý mistrovský zápas a jeho výkon měl hlavní podíl na našem výborném výsledku.

Trenér Matěj:

Je zvláštní, že předzápasový proslov zapůsobil pouze na zvolskou část týmu. Sice jsme první dvě čtvrtiny hráli proti silnější partě Motorletu, ale zejména náš přístup byl úplně jiný než třeba proti předchozímu zápasu na Spartě. Do zápasu jsme vstoupili ideálně, když jsme vedli 1:0, pak jsme obdrželi několik rychlých branek a naše pozornost a bojovnost byly pryč. Zejména mě mrzí přístup některých hráčů. Chtěl bych hledat pozitiva, ale je jich málo.

Ve druhé polovině zápasu jsme měli možnost proti slabší skupině soupeře ukázat, že umíme zabojovat, ale bohužel se u nás opakují stále dokola stejné chyby a protihráči je pohotově dokáží potrestat. V utkání jsme předvedli jen nepatrný zlomek toho, co umíme a moc mě mrzí, že nedokážeme odehrát dvě utkání po sobě ve stejném tempu a s takovým nasazením. Nezbývá nic jiného, než se soustředit na další zápas, protože nyní už to nezměníme.

Hráči: Andronikov, Brož V., Gryc, Chavikov, Jakabovič, Krejčí, Lesáková, Lešetický, Nikodým, Procházka, Pulchart, Svoboda, Šalát, Tomek, Tyminskyy, Volek, Žižka.