Mladší přípravka A (2015)

Ročník 2009: Až na krev

V sobotu před obědem jsme se sešli na hřišti v Cholupicích. Panovalo neúprosné horko a z důvodu mnoha omluvenek nás čekal zápas, který jsme byli nuceni odehrát bez střídání. Soupeř oproti tomu střídal celé čtyřky.
17.kolo v So 26.5.2018 10:00
Cholupice T.
Cholupice

Vyhlídky tedy nebyly růžové, ale kluci se ničeho nezalekli. Do každé čtvrtiny šli naplno a energií nešetřili. Nutno podotknout, že na konci každé čtvrtiny byla naše únava znatelně znát… Není se však čemu divit, teplota neúprosně stoupala a soupeř rozhodně nebyl z kategorie „slabších“.

Zápas to byl nelehký. Kluci podstoupili nespočet soubojů a sprintů. Párkrát se nám stalo, že jsme hráli dokonce jen ve 3 hráčích, jelikož někdo z našich kluků utrpěl šrám, který musel rozchodit nebo rozdýchat. Párkrát bylo slyšet z úst našich borců, že síly už nemají a někdy je lehce opustila i chuť hrát. Pomohla nám ale diskuze o smyslu zápasů a o jejich pohledu na každý zápas. Shodli jsme se, že zápas si chceme v první řadě užít. Vyhrát chce samozřejmě každý, ale požitek ze zápasu je neméně důležitý. Tato rozprava nám vlila do žil trochu potřebné energie, a proto se, soudě podle nadšení do hry, mohlo skoro zdát, že i na konci této 60ti minutové bitvy máme sil na rozdávání. Realita byla však odlišná, kluci toho měli dost. I tak ale dokázali poslední čtvrtinu vyhrát. Krásná demonstrace toho, že nadšení může předčít fyzickou převahu.

Celkové skóre nakonec nevyznělo v náš prospěch, ale srdce fanoušků a nás trenérů si kluci dnes jednoznačně získali. I přes občasné pochyby v tým nebo v sebe sama se každý dokázal oklepat a předvedl velkou mentální ale i fyzickou sílu.

Zápasu se zúčastnili: Fíla Lisner, Luky Lisner, Vojta Sajler, Jára Votípka, Kubík Kratěk

sobota 26.5.2018 | Mikuláš Zbořil | Přečteno: 2430