Mladší přípravka A (2015)

Ročník 2009: Na šance se sice nehraje, ale..

Sobotního dopoledne jsme se sešli na travnaté ploše v Košířích. Přestože v posledních dnech nepanuje zrovna přívětivé počasí a jsme svědky častých přeháněk, nám se déšť vyhnul, a tak panovaly ideální fotbalové podmínky.
2.kolo v So 16.9.2017 10:00
Košíře T.
Košíře

Hned na začátek musím všechny kluky pochválit, neb již od počátku utkání na nich bylo vidět, že chtějí vyhrát a chtějí dát gól. I díky tomu jsme mohli být svědky třeba tomu, jak náš brankář rychle proběhne hřištěm a pokusí se skórovat. Tyto situace skvěle demonstrovali chuť kluků do hry. Díky úspěšným kličkám a několika povedeným kombinacím, jsme si vyprodukovali značné množství šancí. Mnohé z nich jsme však neproměnili. Kolikrát se dalo klukům vyčinit, že střílí doprostřed brány, či mimo ni, ale mnohokrát se skvělým zákrokem zaskvěl domácí brankář.

My v tomto věku ještě u kluků neklademe velký důraz na sílu střely nebo třeba techniku chytání, klademe důraz na kličky, první dotek, vnímání prostoru atd.. Proto mě ani nemrzí menší počet vstřelených gólů, zásluhou třeba horší koncovky, neb kombinace a kličky před našimi šancemi byly převážně pohledné.

To, co mě na zápase mrzelo, bylo, že jsme se párkrát znovu dostali do chumlů. Možná za to někdy trochu mohl soupeř, který v chumlu hrál často a kluky to asi svádí… Co se ale omluvit nedá, je obsazování. To nám dělalo především ze začátku velké potíže. Naštěstí ke konci zápasu se na to kluci už soustředili.

Celkově však zápas hodnotím pozitivně, a i když jsme mnoho šancí neproměnili, budu radši za takový zápas než za zápas, ve kterém vstřelíme 30 náhodných branek.

Zápasu se zúčastnili: Martin Laube, Lukáš Lisner, Filip Lisner, Šimon Jeřábek, Lukáš Urlych, Jakub Kratěk, Jáchym Novotný

sobota 16.9.2017 | Mikuláš Zbořil | Přečteno: 2247