Starší přípravka 2006 – Satalice

V sobotu ráno jsme nastoupili k prvnímu zápasu nové sezóny. V tomto roce hraje náš ročník samostatně 3 soutěže, a proto si hráči užijí zápasy do sytosti. K tomuto faktu je potřeba přihlédnout i při samotné nominaci. O tomto víkendu se zapojili do zápasu všichni hráči, kteří nebyli omluveni nebo nebyli zranění. Hrací doba se zvýšila na 4x17 minut a první utkání nám naznačilo, že bude chvíli trvat, než si na tuto změnu zvykneme.
9:15
1.kolo v So 10.9.2016 09:00
Schulhoffova UMT
Satalice

Už od rána bylo velmi horko a v zápase tento element sehrál svou roli. Začátek utkání nám nevyšel a již v první minutě jsme prohrávali. V dalších minutách jsme, ale zvýšili aktivitu a odměnou nám byly vstřelené branky. V utkání jsme určitě ukázali větší fotbalovost a naši hráči se rozhodovali podle sebe. K zápasu byli nominování i hráči, kteří v minulém roce nastupovali v neoficiální soutěži pro pomaleji se učící nebo pro hráče, kteří s fotbalem začínají. Tito hráči měli velkou snahu a to hlavně směrem k soupeřově bráně, naopak v obraných prvcích trochu ztráceli. Ať šlo o obsazování, rychlé přepnutí nebo rozehrávku. Kluci si zvykali na rychlost v této soutěži a ještě chvíli bude trvat, než se otrkají.

Zápas rozhodla poslední čtvrtina. Na poslední čtvrtinu jsme vyměnili brankáře, není to u nás nic neobvyklého, máme zápasy, kdy se brankáři střídají po každé čtvrtině a zachytají si tak 4 různí hráči. Někomu jde chytání a rozehrávka lépe, někomu hůře. Důležité pro nás je, aby si hráči, kteří mají zájem chytat, post brankáře vyzkoušeli. Někdy kvůli tomu prohrajete zápas, ale zkušenosti a ponaučení, které dotyčný brankář získá, jsou k nezaplacení.

Na závěr bych chtěl poděkovat našim rodičům, jak pozitivně podporovali naše hráče a ukázali cestu i jiným tymům, které mají rodiče naladěné na vlně agresivních pokřiků a negativní atmostéry.

Zápasu se zúčastnili: Borkovec, Brandejs, Sojka, Vagenknecht, Málek, Stříbrský, Žáček, Zlatník