Mládež

Jihovýchodní liga

V sezóně 2015/2016 hrají naše starší přípravky 2005 a 2006 mimo PFS zápasy v soutěži Jihovýchodní liga. Jedná se o novou soutěž klubů převážně z Jihovýchodní části Prahy. Tyto zápasy jsou především pro pomaleji se učící děti.

Myšlenka vznikla v průběhu jara ze zkušeností získaných převážně z ročníku 2014/2015. Z hlediska Hájů hlavně z toho důvodu, že hráči ročníku 2005 nastupovali prvním rokem ve starší přípravce, kde se často potkávali i proti o rok staršímu soupeři. Faktem však bylo to, že tuto soutěž hráli primárně kluci, kteří nenastupovali tolik do "elity" a nejsou takoví tahouni, zatímco ostatní týmy je měly a přitom mohli tahouni být i o rok starší. Nastávaly tak nevyrovnané souboje, kterým jsme chtěli zamezit. Podobná zkušenost proběhla i v předchozích letech. I z toho důvodu jsme chtěli nabídnout alternativu ke stávajícímu modelu PFS, kde se i přes snahu a posun v této oblasti nedaří adekvátně zajistit úroveň některých zápasů, zvláště pro tyto pomaleji se učící kluky.

Oslovením okolních klubů a vytvořením nepsaných i psaných pravidel můžeme s radostí prohlásit, že v sezóně 2015/2016 probíhá pilotní model tak, aby proti sobě hrály přibližně vyrovnané týmy a děti. Všechny kluby pochopily, oč se jedná, co je naším cílem a věříme, že praxe nám dá za pravdu v podobě větších úsměvů na tváři dětí tím, že budou hrát vyrovnanější zápasy.

Za hlavního iniciátora by se dala považovat úspěšná spolupráce. A to spolupráce dvou oddílů Kolovraty - Háje a dua Tomáš Reitmeier - Otmar Mansour. Myšlenka vzkvétala a do pilotního půlroku se podařilo zajistit 6 týmů: SK Hostivař, Sokol Kolovraty, Dolní Počernice, JM Chodov, Háje 2005 a Háje 2006. Od jara 2016 se JV liga rozrostla o dva týmy: ČAFC a Březiněves.

Podzim ukázal velký význam a přínos této soutěže, kdy se odehrálo mnoho oboustranně zajímavých zápasy, které dětem přinesly více radosti a odpovídající úroveň učení se fotbalu.

Sezóna 2016/2017

Projekt pokračuje i na podzim 2016. Klubům se pilotní ročník líbil, a tak 6 klubů - Háje, Tempo, ČAFC, Březiněves, Kolovraty a Hostivař - v projektu pokračují. Věříme, že soutěž bude přínosná pro všechny minimálně stejně, jako loni.

Rozpis na podzim 2016 zde: Rozpis JV liga podzim 2016

Kontaktní osoba: Otmar Mansour