Mládež

Jihovýchodní liga

V sezóně 2017/2018 hrají naše přípravky a mladší žáci mimo PFS zápasy v soutěži Jihovýchodní liga. Jedná se o soutěž klubů převážně z Jihovýchodní části Prahy. Tyto zápasy jsou především pro pomaleji se učící děti.

Myšlenka vznikla v průběhu jara ze zkušeností získaných převážně z ročníku 2014/2015. Oslovením okolních klubů a vytvořením nepsaných i psaných pravidel můžeme s radostí prohlásit, že v sezóně 2015/2016 probíhá pilotní model tak, aby proti sobě hrály přibližně vyrovnané týmy a děti. Všechny kluby pochopily, oč se jedná, co je naším cílem a věříme, že praxe nám dá za pravdu v podobě větších úsměvů na tváři dětí tím, že budou hrát vyrovnanější zápasy.

Za hlavního iniciátora by se dala považovat úspěšná spolupráce. A to spolupráce dvou oddílů Kolovraty - Háje a dua Tomáš Reitmeier - Otmar Mansour. Myšlenka vzkvétala a do pilotního půlroku se podařilo zajistit 6 týmů: SK Hostivař, Sokol Kolovraty, Dolní Počernice, JM Chodov, Háje 2005 a Háje 2006. Od jara 2016 se JV liga rozrostla o dva týmy: ČAFC a Březiněves.

Dva roky ukázaly velký význam a přínos této soutěže, kdy se odehrálo mnoho oboustranně zajímavých zápasů, které dětem přinesly více radosti a odpovídající úroveň učení se fotbalu.

Letos se tak uskuteční již třetí ročník.

Sezóna 2017/2018

Projekt pokračuje i na podzim 2017 a to v tomto složení:

Mladší žáci: Háje, Čafc, Březiněves a Dolní Chabry

Starší přípravka: Braník, Háje, Tempo, Čafc 07, Čafc 08, Hrdlořezy, Březiněves