Muži A, 25.kolo: SK Motorlet Praha B - FC Háje JM 3:0 (1:0)

Trochu netradiční průběh mělo nedělní přeborové utkání mezi rezervou Motorletu a hosty z Hájů. Domácí sice přesvědčivě vyhráli 3:0, ale hosté měli úplně jiné starosti. Do jejich kabiny se v průběhu první půle vloupal zloděj, střídající Ostrihoň jej načapal a nakonec i chytil. Pak už to byla práce policie. Druhý poločas nakonec začal s dvacetiminutovým zpožděním.

Domácí od začátku naznačili své ofenzivní choutky a zatlačili soupeře do defenzívy. Rychlou kombinací a pohybem soupeře přehrávali a dostávali se i do šancí. Vytěžili však ze své převahy jen jeden gól, když se po rohovém kopu prosadil Majerčin. Háje kontrovali dalekonosnou ránou Bičaníka, kterou dokázal brankář domácích vyškrábnout na roh a po něm nebezpečně hlavičkoval Štípek těsně nad.

Druhý poločas začal díky vykradené šatně hostů se zpožděním a bylo vidět, že hráči hostů více myslí na probíhající vyšetřování než na fotbal. V 53.minutě se středem jejich obrany protáhl Majerčin, Hartman mu sice míč ukopl, ale ten se dostal k volnému Pánkovi, který parádní střelou pravačkou trefil horní kout Tlustého branky. Vzápětí museli domácí řešit zmatek před vlastní brankou, ale Jungr si nakonec poradil a zmatky před svou brankou vyřešil. V 72.minutě zatáhl po levé straně míč hostujíc Slabý, našel centrem Duba, ale jeho hlavička mířila vedle branky. Podobně dopadla i akce domácího Mišalka, tentokrát nepřesně hlavičkoval Beneš. Domácí kouč Matějka poslal na hřiště dva dorostence a ti se hned blýskli pěknou spoluprací. Nahrával Servus, střílel Stolfa, ale Tlustý vytlačil míč mimo tyče. V 85.minutě se na pravé straně uvolnil domácí Čmejla, na hranici vápna našel volného Servuse a ten zamířil přesně k tyči, Tlustý se po míči natahoval marně. Vzápětí Stolfa chytře uvolnil Pánka, který ale trefil jen Tlustého. V závěru zápasu připravil hostující Jablonský šanci Dubovi, ten mířil jen do brankáře Jungra.

Trenér hostů Petr Sýkora se z rozhovoru omluvil, protože po zápase ještě stále řešil s příslušníky policie nepříjemnou záležitost s vykradenou šatnou.

Zdeněk Matějka (Motorlet B): Dneska jsem spokojen s předvedenou hrou, z které vyplynul i solidní výsledek. Jsem rád, že i když k nám přijdou kluci z áčka nebo dorostu, tak do mužstva zapadnou a přizpůsobí se naší hře.

Motorlet B - FC Háje 3:0 (1:0)

Branky: 30. Majerčin, 53. Pánek, 85. Servus

ŽK: Zachař, Čmejla, Pavlis, Majerčin - Brož ČK: Brož (Háje)

Rozhodčí: Šimšík - Rod, Hríb Diváků: 30

Motorlet B: Jungr - Beneš, Kolařík, Honetschläger, Zachař - Vejražka (73. Servus), Čmejla, Pavlis, Dynybil (46. Mišalko) - Majerčin (78. Stolfa), Pánek. Trenér Zdeněk Matějka.

FC Háje: Tlustý - Pavelka, Hartman, Hrůza, Slabý - Pospíšil (46. Sojka), Janoušek, Bičaník (76. Jablonský), Ostrihoň (28. Brož) - Štípek, Dub.

Připraveni ke střídání: Aksamit, Matějovský, Neumann