FC Háje JM představuje nový projekt HÁJE +

Projekt Háje + je nově vzniklé místo, kde mají háječtí hráči možnost celoročního cvičení, posilování, sledování video zápasů a dalších možností. Za realizací tohoto projektu je člen FC Háje JM Lubomír Nevečeřal ve spolupráci s klubem. Já jsem již prostory nově vzniklého projektu navštívil a při této příležitosti jsem Luboše vyzpovídal

Jak vznikl nápad vytvořit takovéto místo, kde mohou háječtí fotbalisté a fotbalistky celoročně trénovat?

Nápad na vytvoření projektu Háje + se zrodil již před dvěma či třemi lety. V zápasech a trénincích jsme viděli, že kluci v soubojích často odpadávají a fyzicky na soupeře ztrácejí. Chtěli jsme přijít s projektem, který nabídne dětem možnost dalšího rozvoje. Samozřejmě je zatím hodně času a dřiny, ale slibujeme si od toho, že kluci zesílí, dostanou nové návyky a posune je to opět dál. Tréninky jsou zaměřené na koordinaci pohybu, vytrvalost, cvičení s vlastní váhou těla a obratnost.

Na klasickém fotbalovém tréninku není tolik čas věnovat se hráčům zcela individuálně, tady na to čas je, máme zde skupiny po 3 – 4 hráčích a tak se jim může trenér individuálně věnovat. Tento projekt je určený převážně pro hráče od mladších žáků a běží již 3 měsíce úspěšně. Nejvíce zde trénuje ročník 2002, 2003 a 2004 společně se svými trenéry. V plánu je, aby toto místo využívaly děti od mladších žáků po dorost. Udělali jsme si i potřebné kurzy k tomu, abychom s kluky cvičili hlavně technicky správně, například jsme absolvovali kurz na TRX.

Co bylo dalším cílem a podílí se na projektu někdo další?

Samozřejmě jsme tímto krokem chtěli sportovně posunout samotný klub FC Háje JM. Dát našim hráčům možnost k tréninku navíc a navázat na tento projekt další spolupráce. Podařilo se nám domluvit spolupráci s profesionálním fitness trenérem Petrem Chalupným, který cvičící projekt zaštiťuje. Hráči FC Háje JM můžou chodit k tomuto trenérovy do posilovny Olympia nebo se zde u nás domluví skupina 4 hráčů a Petr udělá trénink tady. Pomáhá klukům také v sestavování jídelníčku, což je nezbytné, pokud chceme docílit pokroku.

V návaznosti na dostatečný přísun živin se dohodl bar od Nutrid a Isostáru, který tu mají hráči během cvičení k dispozici. Po tréninku si pak dávají ještě ovoce či jogurt.

Jak složité bylo celý projekt rozjet?

Na začátku bylo podstatné najít vhodné prostory, které budou splňovat naší vizi. Necelý rok jsme sháněli prostory, až se uvolnil prostor ve školce Sulanského. Tímto bych rád poděkoval paní Klíčové, která pronajmutí prostor umožnila.

Máme to zde samozřejmě pojištěné a udělali jsme i speciálně pojistku na děti. V pronajatém prostoru byla udělána rekonstrukce tak, abychom zde mohli plnohodnotně fungovat. Udělala se zde nová podlaha, sprcha, wc a vybavili jsme to kompletně tréninkovým vybavením. Součástí těchto prostor je i kancelář pro naše trenéry. Investice do tohoto projektu nebyly malé, dále tu samozřejmě platíme nájem, tudíž rodiče dětí za tyto individuální tréninky platí něco okolo stokoruny za trénink, abychom pokryli náklady na provoz. Rád bych poděkoval panu Gillovi a Kafkovi, kteří nám také hodně pomohli.

Dostáváme se k samotnému cvičení, jaké vybavení zde mohou háječtí hráči využívat?

Vybavení je velmi pestré, chtěli jsme tím zaručit maximální flexibilitu v sestavování tréninků. Máme zde tedy žebřiny, bosu, míče na cvičení, TRX, hrazdy, závěsné systémy, gumy na cvičení, Tatami žíněnku, boxovací pytel, boxerky, lana, stepr, kettlebell, medicinbaly, překážky, 3x rotoped, masky, zrcadlo. Nechybí tu ani kamera, takže si tréninky natáčíme a brzy se pochlubíme, jak u nás tréninky probíhají. Také brzy pořídíme televizi k rozboru utkání či sledování televizních zápasů.

V případě zájmu o trénink v prostorách Háje + se informujte u svých trenérů nebo přímo u pana Nevečeřala – kontakt: 774 409 237.

středa 5.4.2017 | Jan Špinka | Přečteno: 3534