FC Háje "A" - Viktoria Žižkov "B" 5:2 (3:0)

Úvod zápasu byl opatrný a obě mužstva brzdila v zakončení nepřesnost. Postupem času ale začal mít navrch domácí tým. Už během první půle si vypracoval tříbrankové vedení, které v pohodě po přestávce pohlídali. Nic na to nezměnilo ani vyloučení Krejčího v 78.minutě. Dva góly Duba a dva góly Šůse rozhodly nakonec o vysokém vítězství domácích.

První velkou šanci měly Háje ve 22. minutě, kdy po centru Janouška hlavičkoval v jasné pozici domácí kapitán Dub, ale gólman Svoboda se blýskl parádním zákrokem. O chvíli později pro změnu Janoušek vyzval kolmicí ke skórování Vlasáka, ale ani on na Svobodu nevyzrál. Třetí možnost poslat Háje do vedení měl Soucha, jeho pokus hlavou se ale mezi tyče nevešel.

Závěr poločase ale nabídl gólový uragán domácího týmu. Ve 37. minutě poslal Janoušek míč za obranu Dubovi a ten už se nemýlil. Pojistit náskok Hájů mohl Šůs, ale jeho pokus o oblouček vystihl pohotový gólman hostů Svoboda. Stejně ale hosté ještě před pauzou kapitulovali. Ve 43. minutě se přes několik bránících hráčů prosadil důrazný Soucha, přistrčil míč Šůsovi a ten skóroval. V poslední minutě poločasu se dočkal gólu i sám Soucha, který po hrubce obrany prostřelil gólmana.
Hosté byli zralí na ručník, v první půli nebyli vůbec nebezpeční a za řeč stály jen pokus Vytlačila, který ale gólman Tlustý v pohodě chytil do náruče.

Druhý poločas odstartoval šancí domácí kapitán Dub, který unikl po levém křídle, ale jeho ránu vyrazil jistě Svoboda. Pak se první pohlednou akcí blýskli hosté a hned z ní vytěžili gól. Po faulu Vlasáka na Chlumeckého si míč na penaltový puntík postavil sám faulovaný a ranou k tyči snížil.

Jenže otěže zápasu dál držely pevně Háje, ale pokračovaly v zahazování šancí. Hruškovu ránu gólman Žižkova kryl, po akci Souchy zase pálil Janoušek vedle. V 63. minutě už ale domácí tým navýšil náskok. Žižkovská defenziva si připsala další chybu, naběhl si za ní Šůs a hostující Dvořák jej stíhal marně. Šůs ranou k tyči zvýšil na 4:1.

Ještě než si hosté zkrat v obraně stačili aspoň trochu vyříkat, už mohli domácí jásat znovu po trefě Duba. Po chvíli se pro změnu radovali ze snížení hosté, kdy vletěl do výškového souboje s gólmanem Tlustým žižkovský Votřel. Míč se pak ocitl za brankovou čarou a gól platil.

Zdramatizovat mohl zápas střídající Lechner, ale sólo zakončil střelou vedle. Naopak pojistit náskok Hájů mohl Dub, ale v šanci ještě přihrával a z šance nic nebylo. Žižkov B pak z rychlého kontru vytěžili přesilovku, když domácí stoper Krejčí na hranici vápna složil Hrubého a po červené kartě musel do kabin.
V poslední šanci zápasu pálil nebezpečně hostující Lechner, ale nechal jen vyniknout domácího gólmana Tlustého, jenž předvedl parádní zákrok. Háje tak zápas bez potíží vyhrály.

Hlasy trenérů:

Karel Lasík (FK Viktorie Žižkov B): "Podali jsme velmi špatný výkon. V první půli tam směrem dopředu z naší strany nic nebylo. Hráči byli pomalí, neagresivní. Ve druhém poločase už tam byly náznaky zlepšení, ale defenziva byla pořád špatná. Náš gólman dostal pět branek, ale dalších tak šest nebo možná i osm gólů chytil."

Zdeněk Slabý (FC Háje Jižní Město): "Sice jsme vyhráli jasně 5:2, ale úplně spokojený nejsem. Vedli jsme 3:0 a mohli jsme přidat další branky, místo toho soupeř snížil. Celkově ale musím říct, že jsme za osm dní udělali devět bodů a to je krásné a lichotivé vysvědčení. Nejvíc mě mrzí červená karta našeho stopera, druhý střední obránce totiž jede do Švýcarska a my budeme muset udělat změny v sestavě. Co se týče zápasu se Žižkovem B, tak bych řekl, že jsme byli lepší a bylo by špatně, kdybychom nevyhráli."

Nejlepší hráč FC Háje: Tomáš Dub

Nejlepší hráč FK Viktorie Žižkov B: Lukáš Svoboda

FC Háje - FK Viktorie Žižkov B 5:2 (3:0)

Branky: 37. a 65. Dub, 43. a 63. Šůs, 45. Soucha - 58. z penalty Chlumecký, 68. Votřel.
Rozhodčí: Váša - Gotthard, Les.
ŽK: 83. Vlasák - 36. Svoboda, 83. Vytlačil. ČK: 78. Krejčí (Háje). Diváci: 80.

FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Hrůza (53. Musil), Prevenec - Šůs (69. Klenka), Janoušek, Bednář, Hruška - Soucha (82. Boháč), Dub. Trenér Zdeněk Slabý.

FK Viktorie Žižkov B: Svoboda - Bláha (46. Čemus), Chlumecký, Dvořák, Vlček - Lánský (58. Lechner), Votřel, Halama, Vytlačil - Hrubý, Kravcev (65. Kalenda). Trenér Karel Lasík.