MINI 8 A, přebor, 9 kolo : FK METEOR PRAHA - FC HÁJE JM 1 : 0 (0.0)

MINI  8 A, přebor, 9 kolo : FK METEOR PRAHA - FC HÁJE JM  1 : 0 (0.0)
V sobotním odpoledni jsme zavítali na hřiště Meteoru Praha, který je v tabulce na výborné třetí příčce. Nastupovali jsme oslabení o dva hráče základní sestavy, kterými byli záložník Kuba Vyjídáček (škola v přírodě) a stoper Kuba Nezbeda (nemoc).

Kluci vstoupili do utkání s velkým odhodláním a nenechali soupeři nic zadarmo.
V prvním poločase se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Nikdo ze soupeřů neměl vyloženou šanci. Náš brankář Láďa Orlich pouze dvakrát včas vyběhl a ukopl míč před dotírajícími útočníky Meteoru a další dvě střely soupeřů šly mimo naší branku. My jsme zahrozili pouze střelou Jirky Slavíka, kterou obránce zblokoval a jedním drzým průnikem Davida Rodiny, který jeho aktér bohužel nedotáhl do konce.

Do kabin se šlo za spravedlivého stavu 0 : 0.

Ve druhé půli nás začal soupeř přehrávat, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořil. My jsme byli v útoku, až na pár rohů bezzubí.

Přišel však zlomový okamžik celého zápasu. Ve 40 minutě zahrávali domácí přímý kop za ruku Kuby Kloboučníka. Naši hráči z nepochopitelného důvodu postavili zeď tak daleko od míče, že nebyl žádný problém pro útočníka Meteoru vystřelit nad zeď. Střelu s vypětím všech sil vyrazil Láďa Orlich před sebe a dobíhající domácí hráč dorazil hrudí míč do sítě. Bylo to 1 : 0.

Kluci se i po inkasovaném gólu snažili, ale na vyrovnání jsme měli pouze jedinou šanci a to po rohu Vojty Čmelíka těsně nad branku hlavičkoval Honza Hýbl. Soupeř ještě v závěru neproměnil pokutový kop za opětovnou ruku Kuby Kloboučníka.

Jak zhodnotit právě odehraný zápas? Myslím si, že jsme sehráli vyrovnané utkání, které bylo remízové. V první půli určitě a ve druhé byl soupeř o trochu lepší, ale hlavně šťastnější. Kluky však musím za bojovný výkon pochválit. Dobře zahráli: Jirka Slavík, Vojta Čmelík, Honza Hýbl a svůj standart si uhráli Láďa Orlich, Honza Sedláček, David Lipert, David Rodina a Milan Zábranský.
Pavel Rašplička, Martin Zelinka, Martin Charvát a Filip Jelen potřebují přidat v důrazu a v zápalu o hru. Kuba Kloboučník zahrál vcelku dobře, ale bohužel pro mužstvo nezkrotil svoje ruce.

Celkově jsem s hrou však spokojený. Štěstí se k nám tentokráte otočilo zády. Když však podáme v následujícím utkání s Juniorem takový výkon jako dnes , nebojím se o výsledek.

Sestava : Orlich - Lipert(Kloboučník), Sedláček, Hýbl(Zábranský) - Slavík(Zelinka), Čmelík, Rodina(Charvát) - Rašplička(Jelen)