Reakce zastupitele Jana Stárka na výzvu

V úterý 11.10. v 11:22 dorazila odpověď od zastupitele Jana Stárka na výzvu k omluvě ohledně textu v článku v Klíči 9/2016. Vzhledem k velkému času stráveným v tomto týdnu v terénu, jsem se k odpovědi dostal až nyní. Pan Stárek si přál, aby jeho výzva byla prezentována na webu a toto přání mu plním, včetně mé doplňující odpovědi na jeho text. Oba texty jsou v nezměněné podobě.

Výzva k omluvě byla zveřejněna na našem webu, neboť se dotýká činnosti našeho klubu. Výzvu si můžete přečíst zde: Výzva k omluvě zastupiteli Stárkovi.

A nyní již slíbené reakce:

Odpověď Jana Stárka ze dne 11.10.2016 11:22

Pane Mansoure,

sice mohu chápat Vaši touhu obhajovat „stranického“ kolegu pana Horníka, ale jako zastupitel MČ by toho dle mého názoru měl být schopen sám.

Pokud jde o Vaši iniciativu viz níže chápu ji jen jako snahu odvést pozornost od asi nejpodstatnějšího důvodu proč byl p. Horník odvolán, a to jeho podílu na protiprávním užívání parkoviště Gregorova, kdy mimo jiné vyzbrojen průkazem zastupitele se dokonce pokoušel mařit úřední úkon při přebírání zmíněného majetku oprávněným vlastníkem, tj. městskou částí Praha 11, což lze důvodně považovat za porušení slibu zastupitele. Jako třešnička na dortu působí skutečnost, že i Vaše osoba se tohoto zavrženíhodného jednání účastnila. Zde je na místě řečnická otázka, kdo by se vlastně měl omlouvat?

Váš subjektivní a zavádějící výklad, který se snaží celou věc přenést do sportovní roviny nelze akceptovat neb sportovní úsek Vámi zmiňovaný článek našeho klubu vůbec nehodnotil ani na něj nemířil. Mám tedy za to, že bude lepší, když si každý čtenář udělá obrázek na danou věc sám.

Na závěr lze konstatovat, že za mě zcela jistě nehrozí, že by tato věc měla jakékoliv negativní dopady, které naznačujete. V demokratické společnosti je normální, že i na objektivně dané skutečnosti mohou mít různí lidé různé názory.

S pozdravem,

Mgr. Jan Stárek

předseda Klubu TOP 09

P.s. – Věřím, že moje vyjádření bude zveřejněno na Vašem webu, kde Vaší výzvu také prezentujete.

Reakce Otmara Mansoura zde dne 18.10.2016 8:58

Dobrý den pane Stárku,

děkuji Vám za odpověď. Byla pro mě překvapivá, a proto si dovolím krátce reagovat a upřesnit některá Vaše, s mojí výzvou nesouvisející, sdělení. Předně, nejsem členem hnutí HPP 11 ani žádné strany, stejně tak Michal Horník. Je veřejně známo, že jako nezávislí kandidáti jsme v roce 2014 podpořili nejsilnější opoziční hnutí z důvodu nesouhlasu s jednáním samosprávy na P11 za éry starostování pana Mlejnského. Členem HPP11 jsem se nikdy nestal.

O schopnosti pana Horníka obhájit své názory nepochybuji. Cílem mé výzvy není obhajovat Michala Horníka, jak píšete, ale postavit se za práci desítek dobrovolníků zajišťujících sportovní vyžití mnoha a mnoha dětí, které svým vyjádřením ve zpravodaji Klíč „Jakožto zastupitel za Štylerovo a Kosovo Hnutí pro Prahu 11 byl po volbách v roce 2014 jmenován do sportovní komise, což se hned v roce 2015 projevilo v absolutně největším podílu na sportovních dotacích pro kluby spojené v chobotnici sportovních organizací okolo TJ Háje, kde Michal Horník aktivně působí“, poškozujete.

Výroky o nadhodnocených dotacích pro hájecký fotbal přistupujete na tvrzení opozice, zejména představitelů JMND prezentující tato tvrzení v jejich plátku, jejichž práci jste v minulosti po boku HPP 11 kritizoval. Vysíláte zprávu, že dotace pro Háje jsou zpolitizované a nezasloužené. Tuto informaci jste jako zastupitel a předseda TOP 09 Praha 11 napsal veřejně v radničním periodiku všem obyvatelům Jižního Města. Já s Vaším názorem nesouhlasím a žádám Vás nadále o uvedení věcí na pravou míru. Vaše omluva by měla směřovat ke klubu, trenérům, vedoucím, dobrovolníkům a příznivcům fotbalu na Hájích. Nikoliv ke mně či Michalovi Horníkovi, ke kterým se své vyjádření v odpovědi snažíte převést. Jste zastupitelem MČ P11, tedy většiny rodičů dětí a členů našeho klubu, kterým jste vyslal zprávu, že Háje si nezasloužily na dotacích peníze, které dostaly.

Moje výzva k omluvě tedy nesouvisí s odvoláním pana Horníka ze sportovní komise a již vůbec ne s parkovištěm Gregorova, které označujete za nejpodstatnější důvod jeho odvolání. Nevím, v jaké fázi se spor nachází, vím však o chystaném soudním řízení, neboť aktivita spolku FK TJ Háje významně zajišťuje provozní oblast pro výchovu našich dětí na Hájích. Jinak děkuji za kompliment, že považujete moji účast za třešničku na dortu. Pravda je, že iniciativu FK TJ Háje chápu jako snahu i nadále podporovat nejpočetnější fotbalový klub na Praze 11 a druhý nejpočetnější fotbalový klub v celé Praze. Víte pane Stárku, já jsem připraven se omluvit za věci, ve kterých jsem v minulosti udělal ze svého pohledu chybu, zde ji nevidím.

Ještě krátce k Vašemu dodatku… Výzvu, kterou jsem prezentoval, jsem nepsal na svůj osobní web, ale na klubový web FC Háje. Vidím v tom podstatný rozdíl, na svém webu prezentuji jako Otmar Mansour např. reakce na Vaše články proti Michalovi Horníkovi. Tuto žádost o omluvu jsem však psal z pozice představitele klubu majícího na starost sportovní úsek mládeže. Z toho důvodu, že se Váš článek dotýkal právě našeho klubu, byla výzva zveřejněna nikoliv na mém webu, ale na oficiálním klubovém. Pokud se Vám nezdá moje jméno pod výzvou k omluvě, berte to prosím tak, jako by se pod text výzvy podepsal za klub někdo jiný z mých kolegů u mládeže. Já však náš klub budu hájit i nadále a nevidím důvod, proč bych výzvu nenapsal právě já. Splním Vám přání a Vaše reakce na výzvu bude společně s mou odpovědí prezentována na klubovém webu. Souhlasím s Vámi, že i na objektivně dané skutečnosti mohou mít různí lidé různé názory a na omluvě i nadále trvám.

Přeji pěkný den

Otmar Mansour

Sportovní manažer mládeže

FC HájeJižní Město; Háje-SOS, o.p.s.

email: Otas.Mansour@gmail.com

vybor@fc-haje.cz