Z hájecké kabiny

Rozhovor s Matějem Souchou

Rozhovor s Matějem Souchou
Po nováčkovi v řadách hájeckých trenérů přicházíme naopak s rozhovorem s jedním z matadorů.

Jaká je Tvá pozice na Hájích? Jak jsi se na Háje dostal?

Jsem trenérem mladšího dorostu, zastávám funkci vedoucího trenéra SpSM a zároveň se podílím na chodu klubu jako organizační pracovník. V neposlední řadě jsem hráčem mužů.
Jako trenér jsem přišel na inzerát spolu s Oťasem Literou a začínal u ročníku 2002, shodou náhod a okolností jsem se ve stejné době na Háje dostal i jako hráč (hostování z Horních Měcholup).

Co Tě vedlo k tomu stát se trenérem?

Když jsem v roce 2008 začínal na Hájích, tak jsem vůbec netušil, že mě to tak nadchne. Postupem času mi to všechno do sebe začalo zapadat. Počínaje spojením mé lásky k fotbalu, studia na FTVS a samozřejmě i prostředí a lidé, které jsem díky této profesi potkal a poznal.

Trénoval jsi i v jiných klubech? Jaké máš trenérské zkušenosti?

Jako trenér působím celou dobu u hájeckých týmů. Prošel jsem si víkendovým školením C licence, pak si udělal B licenci v rámci specializace fotbalu na FTVS, nakonec jsem se dokopal i k dokončení A licence. Za 12 let trenérské praxe jsem prošel všemi kategoriemi.

Hrál jsi aktivně fotbal? Řekni nám něco o své fotbalové minulosti potažmo současnosti.

Stále jsem aktivním hráčem. Mým mateřským klubem, kde jsem jako hráče prošel všemi kategoriemi, byly Horní Měcholupy (začátky se datují do roku 1995…), píši „byly“, protože bohužel z fotbalové mapy zmizely.

Napadá Tě nějaký silný moment spojený s fotbalem, který jsi prožil?

Ano, ty tři nejsilnější jsou spojené s hráčskými úspěchy, a to vítězství na turnaji v Anglii ve starších žácích (SKHM), vítězství v Pražském přeboru mužů a postup s Horními Měcholupy do divize a také vítězství s Hájema ve finále poháru PFS mužů.

Máš nějaký fotbalový vzor (hráč, trenér…)? Jsi fanouškem nějakého českého nebo zahraničního klubu?

Vzhledem k tomu, že jsem fanouškem Manchesteru United, tak fotbalové vzory jsou hodně spjaté s tímto klubem. Líbila se mi filosofie sira Alexe Fergusona, kterému se povedlo zapracovat „mladé pušky“ do A týmu. Skvělá parta ve složení: David Beckham, Nicky Butt, Ryan Giggs, Gary Nevill, Phil Nevill a Paul Scholes, v tom vidím vzor – přátelé, parťáci a profíci.

Teď mimo fotbal. Jsi studentem nebo už pracujícím občanem? Kde studuješ? / Jaké je Tvé zaměstnání?

Mojí hlavní pracovní náplní je práce na Hájích, v rámci spolupráce klubu a školy působím i jako učitel Tv na partnerské ZŠ (Květnového vítězství 1554). Ve svém pracovním portfoliu mám i práci s nejmenšími dětmi v mateřských školkách nebo v rámci partnerství ve fotbalové školičce SK Slavia Praha.

Jaké máš koníčky a čím rád trávíš volný čas?

Volný čas? (smích) Když mám volno, tak odpočívám (aktivně na procházkách nebo pasivně u Tv) anebo se věnuji rodině či trávím čas s přáteli (nejlépe u dobrého jídla a pití).

Máš svůj osobní či trenérský cíl?

Chtěl bych být jako hráč u postupu Hájů do Pražského přeboru mužů, a určitě bych chtěl jako trenér vytvořit takové prostředí pro hráče a zároveň jim předat maximum, aby se Háje prezentovaly jako klub, který je složen převážně z odchovanců a je konkurenceschopný hrát o přední příčky v nejvyšší pražské soutěži mužů.

Co se Ti vybaví, když se řekne FC Háje JM?

Vnímám Háje jako rodinu, je to jednak místo, kde jsem rád, a zároveň jsou zde lidé, které mám rád. Děkuji všem, kteří to mají stejně, a děkuji všem, kteří se snaží, aby to tak stále bylo!


neděle 17.1.2021 | Klub | Přečteno: 462

Další články