Z hájecké kabiny

Rozhovor se Sendim Murkem

Rozhovor se Sendim Murkem
Po pauze v podobě medializace orientačního běhu se vracíme k našim rozhovorům. Tentokrát znovu s jedním z našich nejmladších trenérů.

Jaká je Tvá pozice na Hájích? Jak jsi se na Háje dostal?

Zdravím čtenáře, na Hájích figuruji čtvrtým rokem jako hráč a od léta nově i jako trenér u předpřívravkového týmu ročníku 2014. Tehdy mě na Háje dostal můj současný trenér v dorostu Pepa Kostka, když jsem si chtěl vyzkoušet divizní kopanou.

Co Tě vedlo k tomu stát se trenérem?

Jednak skutečnost, že na Hájích trávím spoustu času. Celkově mě oslovovalo poznat fotbal i z opačné perspektivy, především hájeckou práci s dětmi. A pokládám to i za určitou formu vděku za to všechno, co pro mě Háje udělaly.

Trénoval jsi i v jiných klubech? Jaké máš trenérské zkušenosti?

Nikoliv, mezi trenéry jsem stále zelenáč. Ale moc dobře cítím, že jsem se od léta naučil mnoho teoretických i praktických věcí.

Hrál jsi aktivně fotbal? Řekni nám něco o své fotbalové minulosti potažmo současnosti.

S fotbalem jsem začínal jako mrňous na Kačerově, odkud jsem ještě v brzkém věku přestoupil na nedaleký Chodov. Vždycky jsem (na nátlak rodičů) dával přednost škole, proto pokládám za vrchol zkušenosti z divize žáků a účast ve výběrech Prahy, kde jsem se mimo jiné seznámil s Oťasem Literou, který mě tehdy vedl jako trenér.

Napadá Tě nějaký silný moment spojený s fotbalem, který jsi prožil?

Na hřišti si vychutnávám každý okamžik, ale kdybych měl vybrat jeden, asi by to byly mé zážitky z Ligy mistrů na Bayernu, Dortmundu, Interu a v neposlední řadě také Slavii.

Máš nějaký fotbalový vzor (hráč, trenér…)? Jsi fanouškem nějakého českého nebo zahraničního klubu?

Jakožto zarytý fanoušek německého fotbalu musím vypíchnout Joshuu Kimmicha z mého oblíbeného Bayernu. Fascinuje mě svým zapálením pro hru a tím, jak je neuvěřitelně versatilní. A z trenérů to bude také Němec, tentokrát Julian Nagelsmann z Lipska a doplnil bych ho v Česku příliš neznámým Christianem Streichem, který z regionálního týmu Freiburgu utvořil nepříjemného soupeře.

Teď mimo fotbal. Jsi studentem nebo už pracujícím občanem? Kde studuješ? / Jaké je Tvé zaměstnání?

Jsem studentem na jednom pražském gymnáziu na Vyšehradě. A dá-li se to tak brát, jsem zaměstnaný na Hájích.

Jaké máš koníčky a čím rád trávíš volný čas?

Tady pravděpodobně myslíte mimofotbalové záliby, já ale beru fotbal i jako odpočinek. Není nad to podívat se po náročném dni na večerní zápas Ligy mistrů nebo si jít jen tak zakopat s přáteli. A jinak, rád se dívám na filmy a sem a tam si neodpustím ani nějakou tu FIFU.

Máš svůj osobní či trenérský cíl?

Za osobní cíle považuji studium na vysoké škole, nejlépe na právnické fakultě UK v Praze. A jako kouč bych jednou rád převzal mužstvo jako vedoucí trenér, třeba můj současný ročník 2014, se kterým jsem si stihl vybudovat silné pouto. Ale vzhledem k tomu, co přinesl loňský rok 2020, nám čas může přinést téměř cokoliv.

Co se Ti vybaví, když se řekne FC Háje JM?

Spousta zážitků, spousta přátel a samozřejmě, že letní rozpálená umělka a paní Vojtíšková. :-)))


čtvrtek 28.1.2021 | Klub | Přečteno: 395

Další články