Starší dorost - Přebor - 6. kolo:FC Háje - SK Aritma 5:1 (1:0)

V šestém kole přeborové soutěže k nám zavítal soupeř až z druhého konce Prahy, z Aritmy. Chtěli jsme si spravit chuť po nepříliš povedeném zápase s Braníkem a naše odhodlání bylo dnes naplno bodovat. Komentář k zápasu připravil Matěj "červený" Lačík.

První poločas se začal hrát s oboustrannou opatrností a tak první minuty přinesly pouze pár nepřesných zakončení. V 17. minutě, však udeřilo poprvé. Míč zkrotil Špinka, který se nádherně uvolnil přes dva bránicí hráče a naservíroval ho na penaltový puntík, kam si naběhl Doksanský a se štěstím skóroval - 1:0. Po vstřeleném gólu se opět hra vyrovnala a boj se odehrával spíše na středu hrací plochy. Ve 24. minutě se dostal k míči aktivní Doksanský, ostrým centrem na malé vápno vybídl Nováka s Linhartem ke skórování. Bohužel se nedohodli a nechali vyniknout bránícího hráče, který doslova nastavil své tělo to střely. Ve 26. minutě měl gólovou příležitost opět Doksanský, který šel z úhlu sám na brankáře, naneštěstí netrefil bránu a ani žádného dorážejícího hráče. Opět se dostavily chvíle bez vážných šancí a zahřmělo až těsně před přestávkou. Ve 42. minutě se dostal k míči Špinka, který se přes dva hráče na prostředku nádherně uvolnil a z hranice velkého vápna nastřelil břevno. O minutu později se dostal do gólové příležitosti Novák, který šel sám na brankáře, ale nestrefil bránu. Škoda těchto zmařených šancí, mohli jsme jít do šaten o něco klidnější, přesto jsme doufali, že druhý poločas přinese více gólů v síti hostů.

Druhé dějství jsme nezačali příliš dobře a soupeř nás zatlačil na první 4 minuty před naše pokutové území. Ve 49. minutě se dostal k odraženému míči na vápně Vlček, který poslal přesný centr na volného Špinku, ten z první poslal míč směrem k bráně a dobíhající Novák poslal míč do téměř prázdné brány - 2:0. Po druhé brance jsme začali soupeře tlačit a přišly střely většinou z hranice pokutového území. Soupeř převážně hrozil z protiútoků, se kterými si
naše obrana dokázala většinou poradit. V 55. minutě se opět prosadil, dnes neudržitelný, Novák. Zkušeně obehrál bránícího hráče a poslal míč na zadní tyč - 3:0. Po třetí brance se obrana soupeře otevřela a my jsme hrozily z protiútoků. V 57. minutě převzal míč na polovině Linhart, který až neuvěřitelně lehce prošel mezi třemi obránci, ale bohužel zakončil vedle. V 59. minutě vyzkoušel štěstí Jarda Hančl, který odehrál výborný zápas na postu středního
záložníka, ale jeho pokus zpoza vápna výborně vychytal brankář hostů. Druhý poločas jsme soupeře zatlačili a dalo se čekat další gólové nadělení. Mezi 60-63. minutou se dostali do šancí Špinka s Novákem, avšak neuspěli. V 64. minutě se řítí Linhart sám na bránu a opět nedává. V 66. minutě po souboji obou kapitánů na půlce dostal Novák žlutou kartu. Nutno podotknou, že byl po většinu zápasu okopáván a držen, i to přispělo k často nevídanému podráždění našeho lodivoda. V 69. minutě vyšel protiútok hostům, kteří po souboji našeho
brankáře Dorazila s útočícím hráčem získali penaltu, kterou bez potíží proměnili 3:1
. Do konce zápasu zbývalo ještě dost času, alespoň k zdramatizování zápasu, což si uvědomovala i naše střídačka a do hry šel čerstvý Seneta. Právě on si v 70. minutě vyměnil parádně míč na hranici pokutového území s Linhartem a bez problémů zvýšil skóre na 4:1. V 76. minutě byla útočná akce soupeře odměněna rohovým kopem, ze kterého přišlo nebezpečné zakončení, které naštěstí z brankové čáry skvěle vyrazil Doksanský. V 80. minutě se dostal k odraženému míči Linhart, který pěkně zavěsil a upravil tak
skóre na konečných 5:1
. Musíme přiznat, že si Linhart gólovou radost
opravdu zasloužil, neboť hrál opravdu dobře a vytvářel sobě i ostatním mnoho šancí. Zápas jsme už v poklidu dohráli. za zmínku stojí ještě šance, kterou si vytvořil Bílek po rohovém kopu, avšak brankář hostů jí zlikvidoval. V úplném závěru zápasu dostal žlutou kartu i kapitán hostů za dosti nevybíravý zákrok. Musím podotknout, že právě kapitán hostů se, alespoň z mého pohledu, choval ve druhém poločase dosti agresivně a kartu si zasloužil možná už dříve.

Výhra domácích je plně zasloužená, neboť měli po většinu zápasu územní převahu a vytvořili si i více gólových příležitostí. Pochvalu si zaslouží všichni hráči v základní sestavě i ti co střídali, protože nebyli horší, ale spíše svými čerstvými silami oživili hru. Pochvalu si zaslouží i výborně chytající Dorazil, i když přišel pouhé 4 minuty před výkopem. Ač "nebrankář", tak za svá záda
pustil jen penaltový kop a svými jinak bezchybnými zákroky přidával
klid naší obranné řadě.

FC Háje Jižní Město - SK Aritma Praha 5:1

(1:0)

Branky: 17´Doksanský, 49´+ 55´Novák, 70´Seneta, 80´Linhart - 69´Hebousse (p).

Rozhodčí: Multerer - Grégr, Nerad. Diváků: 45.

FC Háje: Dorazil - Bílek, Chalupa, Fousek, Lojda - Doksanský, Hančl Jaroslav, Špinka (52.Hančl Josef), Vlček (60. Seneta) - Novák,Linhart.

Trenér Martin Brož, asistent Vláďa Solař, vedoucí Jarda Nerad.

Další z řady dopisovatelů, Matěj Lačík si svojí zápasovou stopku odkroutil na lavičce a tak se mohl, pro tentokrát, věnovat psaní. Děkujeme Matějovi.(pozn. VMJN)