Mladší žáci B

Vršovice B – Ml.žáci B 2:3 (1:2)

V pátek jsme odehráli třetí zápas v průběhu šesti dní, ale naši hráči jsou dobře fyzicky připravení, takže to pro nás nebyl žádný problém. Jediný handicap jsme měli v tom, že nám chyběli brankáři, a tak jsme museli postavit do brány našeho nejlepšího střelce Yuzvaka, čímž se otupila naše útočná síla.

Do zápasu vstoupil lépe náš soupeř, který byl velmi pohyblivý, ale hlavně byl sehraný na své živé trávě, kde jsme se my v první desetiminutovce jen hledali a zvykali si na terén. Z toho pramenil i první gól do naši sítě a museli jsme otáčet výsledek, na což nejsme zvyklí. Až v polovině poločasu jsme přebrali iniciativu na svoje kopačky a po tlaku jsme vyrovnali stav po rohovém kopu, kdy Gill výborným prudkým kopem přímo z rohu nedal brankářovi šanci a ten si ho vrazil do sítě. Hned po vyrovnaní jsme šli do vedení, kde rychlý protiútok po spolupráci našich útočníků pěknou střelou pod břevno zakončil stále se zlepšující Hartman.

Vědeli jsme, že v 2.poločase potřebujeme vstřelit třetí gól, abychom se uklidnili a pokusili se hrát naši kombinační hru, ale to se nám nepodařilo a naopak po chybě v obraně jsme inkasovali a bylo to 2:2. Následně zápas byl o tuhém boji ve středové zóně a jak čas plynul, bylo zjevné, kdo dá gól, ten asi vyhraje. Nakonec se nám to podařilo po konstruktivní rozehrávce od brankáře přes Habětína, kde nájezd na brankáře chladnokrevně zakončil Dan a 7 min. před koncem jsme byli ve vedení 2:3.

Závěr byl trochu nervózní, ale nakonec jsme náskok  ubránili a uhájili vybojované, ale důležité vítězství. Vršovice byly velmi kvalitním soupeřem a myslím si, že moc body na své trávě ztrácet nebudou a bude to tam mít každý tým těžké.

Ale já jsem hlavně spokojený s morálkou, bojovností a touhou po vítězství, které jsme ukázali v závěru zápasu a někdy jsou i takové zápasy, že se ti moc nedaří, ale musíš to odmakat a sáhnout na dno svých sil.

Sestava: Yuzvak – Gill(1), Lisý, Hůlka, Charvát, Lebeda, Dan(1), Coulibaly – Habětín, Hartman(1), Jun