Mládež

Jihovýchodní liga - Mladší žáci

V sezóně 2019/2020 hrají naše přípravky a mladší žáci mimo PFS zápasy v soutěži Jihovýchodní liga. Jedná se o soutěž klubů převážně z Jihovýchodní části Prahy. Tyto zápasy jsou především pro pomaleji se učící děti.

Myšlenka vznikla v průběhu jara ze zkušeností získaných převážně z ročníku 2014/2015. Oslovením okolních klubů a vytvořením nepsaných i psaných pravidel můžeme s radostí prohlásit, že v sezóně 2015/2016 probíhá pilotní model tak, aby proti sobě hrály přibližně vyrovnané týmy a děti. Všechny kluby pochopily, oč se jedná, co je naším cílem a věříme, že praxe nám dá za pravdu v podobě větších úsměvů na tváři dětí tím, že budou hrát vyrovnanější zápasy.

Za hlavního iniciátora by se dala považovat úspěšná spolupráce. A to spolupráce dvou oddílů Kolovraty - Háje a dua Tomáš Reitmeier - Otmar Litera. Myšlenka vzkvétala a do pilotního půlroku se podařilo zajistit 6 týmů: SK Hostivař, Sokol Kolovraty, Dolní Počernice, JM Chodov, Háje 2005 a Háje 2006.

Tři roky ukázaly velký význam a přínos této soutěže, kdy se odehrálo mnoho oboustranně zajímavých zápasů, které dětem přinesly více radosti a odpovídající úroveň učení se fotbalu. Aktuálně máme v Jihovýchodní lize týmy ve třech kategoriích.

Letos se tak uskutečnil již pátý ročník.

Sezóna 2019/2020

Projekt pokračuje i na podzim 2019 a to v tomto složení:

Mladší žáci: Ambassadors, ČAFC, Čestlice, Dolní Chabry, Háje, SK Čechie Smíchov

Starší přípravka: Březiněves, Čestlice, Háje 2009, Háje 2010, Hostivař, Kamenný Přívoz, Sokol Kolovraty, Zvole

Mladší přípravka: Braník dívky, Háje 2011, Háje 2012, Tempo

Kontaktní osoba: Miroslav Navara (navara.miroslav@gmail.com)