ABC Braník „B“ - FC Háje JM „B“ 2:0 (0:0)

ABC  Braník „B“ - FC Háje JM  „B“ 2:0 (0:0)
Na Velikonoční pondělí odpoledne jsme hostovali na hřišti ABC Braník. Čekalo nás náročné utkání, nejen kvuli kvalitě soupeře, ale hlavně vzhledem k velké marodce. Na zápas dorazilo 13 borců. Po více jak dvou letech také Radek Hanzlík, který prodělal několik operací kolena. Protože „A“ hrálo současně, museli jsme povolat posily z řad dorostenců. K již zkušeným Nezbedovi, Šejnostovi a Kloboukovi přibyli ještě Honza Novák a Michal Černý.
2:0
(0:0)
16.kolo v Po 6.4.2015 16:30
Braník UMT
Braník
Branky Braník: 63. Novák,75.Svoboda. Diváci: 0,
Sestava FC Háje: Voska Štípek,Grebeň(69.Kloboučník),Nezbeda,Pravenec Šejnost,Hovorka,Černý,Honig(80.Hanzlík) Malý, Novák Jan

Hráno : 6.4. 16:30 UMT Braník
Rozhodčí : Paclt – Toman,Rak

Naše sestava byla velice mladá. Věkový průměr byl 20,9 roku. Na straně domácích to byl mix mládí a zkušenosti. Na začátku utkání to bylo vidět. Domácí měli převahu. Ale asi po 10ti minutách se naši mladíci dostali do tempa a soupeře přehrávali. Měli jsme více času míč na kopačkách, ale do šance jsme se nedostali. Ve 23. minutě jsme měli obrovské štěstí.

Po rohovém kopu nastala v našem vápně nepřehledná situace. K míči se dostal jeden z domácích a ze vzdálenosti asi 6 metrů se ho snažil umístit mimo dosah Vosky. To se mu povedlo, ale trefil tyčku. V 27. jsme zahrozili konečně i my. Nezbeda zahrával na půlící čáře trestný kop. Míč poslal do vápna přímo na hlavu Malého. Jeho pokus ale skončil v rukavicích brankáře. V 29. po rohu Nezbedy hlavičkoval Štípek nad branku. Ve 30. minutě se mohl stát slavným benjamínek týmu Michal Černý. Pravenec nacentroval do vápna, Jan Novák ve stylu alá Jan Koler zklepl a Černý poslal nechytatelnou střelu do šibenice branky. Byla nechytatelná, brankář ji nechytil, ale zazračným zákrokem ji k našemu údivu vyrazil nad břebno. O několik minut později jsme měli opět loženku. Malý po pravé straně všem utekl a z brankové čáry poslal zpětnou přihrávku na šesnáctku. Brankář po ní skočil, ale na míč nedosáhl. Z hranice vápna proto mohl vystřelit Honig, který se snažil netrefit ležícího brankáře a hradbu těl před sebou. Jeho umístěná střela skončila těsně vedle rohu branky. Další šance první poločas nepřinesl.

O přestávce byli hráči nabádáni k větší zodpovědnosti, protože se v naší hře vyskytlo několik zbytečných chyb při bránění. Nevedly sice k vyloženým šancím, ale občas jsme si o gól koledovali. Naše koleda pokračovala i ve druhém poločase. Hned v 47. minutě nastala před Voskou trma vrma, po které domácí útočník trefil našeho ležícího brankáře. V 53. minutě otřela střela břevno naší branky. V 59. Malý opět neúspěšně hlavičkoval. V 63. se dočkalo naše koledování úspěchu. Po ztrátě uprostřed hřiště následovala narážečka a střela Nováka z hranice vápna, která skončila v naší brance 1:0. V 75. minutě jsme byli opět potrestáni. Ve středu hřiště nás domácí obrali o balón, posunuli před vápno, kde si míč přebral Svoboda, udělal kličku i Voskovi a zvýšil na 2:0. V následujících minutách jsme si sice vypracovali jakési pološance, ale branku domácích jsme neohrozili.

Naše mladé mužstvo podalo dobrý výkon. V prvním poločase bylo lepší, druhý se nám již tolik nepovedl. Rozhodla zkušenost a důraz domácích. Dorostenci opět nezklamali a dokázali, že mají na dospělý fotbal. Jmenovitě musím vyzdvihnout Michala Černého, který zvláště první poločas odehrál tak, že by si za to vysloužili pochvalu mnohem zkušenější borci. Ke svému prvnímu utkání za dospělé přistoupil beze strachu a respektu i přesto, že věkem je ještě mladší dorostenec. Několik dní po zápase oslavil 17. narozeniny. Gratulujeme.

Další zápas odehrajeme v neděli 12.4. od 16:30. Soupeřem nám bude FC Tempo B.

pondělí 6.4.2015 | Petr Lojda | Přečteno: 12333