Dolní Počernice – Starší žáci B 2:3 (2:1)

V nedeľu sme nastúpili k zápasu v Počernicích o 1.miesto v súťaži.
7.kolo v Ne 18.10.2015 15:30
Dolní Počernice T
D. Počernice
Diváci: 0,

Vedeli sme , že to bude náročný zápas ale že až tak to sme nepredpokladali. Na prírodnom teréne nám to nejde, nie sme tam zvyknutí hrať, a nemôžeme hrať technicky po zemi ako na našej umt.

Domáci na nás vyleteli a v úvode zápasu sme nevedeli čo máme hrať. Dostali sme rýchly gól a súper určoval tempo hry a keď ešte pridal 2. gól a zvýšil na 2: 0, nevyzeralo to s nami moc ružovo.

Ale od tohto momentu sme sa pomaly začali dostávať do hry, prevzali sme iniciatívu na svoje kopačky a začali sme si vytvárať aj šance. Prvú sme ešte nepremenili, ale po štandardnej situácii Hakla a pohotovej dorážke Hartmana sme znížili na polčasových 2:1.

V prestávke sme si povedali, že súper odpadáva a my ho prevalcujeme a tento zápas otočíme.

Hráči to zobrali vážne a 2. polčas sme začali hrať našu hru, boli vo všetkých fázach hry lepší a zaslúžene sme vyrovnali opäť dôrazom vo vápne Hartmanom na 2:2. Ale my sme prišli ako vždy a všade pre 3 body a tie sme si aj odviezli, po krásnom prieniku Hakla a prihrávkou do vápna Mike strelil víťazný gól na 2:3.

V poslednej minúte sme ešte mohol Hakl vyšperkovať svoj výborný výkon gólom z penalty, ale nepremenil tak si odvážame z horúcej pôdy Počerníc, kde sa bude ťažko vyhrávať aj ostatným týmom 3 body.

Víťazstvo si o to ceníme, že sme nastúpili len s 3 hráčmi z A týmu (2001) a proti takmer celému týmu ročníku 2001, ktorí už vyše roka hraje na veľké ihrisko a my sa ešte len teraz dostávame do formy po 2 mesiacoch v tréningovom procese a zvykaní si na prechod na 10+1.