FC Háje JM „B“ - FK Újezd nad Lesy „B“ 3:1 (3:1)

Poslední březnovou neděli k nám přijelo mužstvo z Újezdu nad Lesy. Vzhledem ke stále trvajícím zdravotním problémům řady hráčů, a ke změně času, jsme s obavami čekali, kolik hráčů na zápas dorazí. Všichni nominovaní hráči přišli a včas.

Rozhodčí : Toman – Klesal,Rak

Branky: 26.Krejčí,30.Soucha,41.Pravenec(p)

Sestava : Voska

Krejčí,SojkaHovorka,Pravenec

Soucha(46.Malý),Dvořák,Pánek,Boháč(60.Hrůza)

Rapant,Grešnjakov

Do zápasu jsme vstupovali s jasným úkolem, získat všechny body. Abychom toho dosáhli, museli jsme začít hrát od první minuty, a ne jako v minulém kole až od 1. minuty 2. poločasu. Tento fakt si hráči uvědomili a opravdu od začátku zápasu soupeře přehrávali. Z toho pramenily i šance. 9. minuta Grešnjakov přihrál Rapantovi, který minul branku. 16. Soucha nacentroval, na zadní tyči střílel z voleje Pravenec nad branku. 23. Boháč prokličkoval přes několik hráčů, před vápnem byl faulován. Z trestného kopu z 20 ti metrů Pánek střelou kolem zdi po zemi jen těsně minul branku. 26. minuta Rapant zatáhl míč před branku, přihrál na druhé straně nabíhajícímu Krejčímu, který se zaseknutím zbavil obránce a netradičně levačkou otevřel skóre zápasu 1:0. Neradovali jsme se ale dlouho. V 28. minutě naše obrana špatně odhlavičkovala balón a hostující hráč z 18 ti metrů nedal Voskovi šanci 1:1. Hosté se radovali také jen 2 minuty. V 30 . minutě byl uprostřed hřiště faulovaný Pánek, ale rozhodčí nechal výhodu a Boháč se prokličkoval k šesnactce, předložil loženku Souchovi, který ji využil 2:1. V 38. mohl zvýšit Boháč, ale jeho hlavička skončila těsně nad brankou. Říka se, že historie se neopakuje, v neděli se opakovala. Stejně jako na podzim byl ve vápně faulován Rapant, opět rozhodčí nařídil penaltu a zase jsme ve 41. minutě zvyšovali na 3:1, jen střelec byl jiný. Pánka nahradil Pravenec.

Ve druhém poločase se hra obrátila. Hosté vědomi si toho, že nemají co ztratit, byli aktivnější a snažili se zvrátit výsledek utkání. Vypracovali si několik možností, ale žádná z nich nebyla tzv. loženka. My jsme se uspokojili vedemím a nebyli již v útoku tak aktivní. Přesto jsme si vypracovali dvě velké šance. V 55. zahrával Rapant od postraní lajny trestný kop. Jeho centr se snášel na zadní tyč na volného Boháče. Toho ale dělily centimetry od toho aby na míč dosáhl. V 79. minutě si Hrůza všiml, že brankář je daleko od branky a z více než 30 ti metrů vystřelil. Jeho chytrý pokus skončil těsně vedle tyče. Jen nastupující větrné počasí odválo tomuto svátečnímu střelci radost ze vstřelené branky. Zápas skončil naším zaslouženým vítězstvím. Ve druhém poločase byli hosté chvílemi lepší, ale my jsme si tři body pohlídali.

V pondělí 6.4. hostujeme od 16:30 na hřišti ABC Braník, tam nás čeká utkání s velice důrazným soupeřem. V minulém kole domácí překvapivě porazili leadra soutěže Ďáblice „B“.

Věříme, že hráči budou po Velikonocích v náležité formě a že se nebudeme vracet bez zisku bodů, abychom udrželi naše postavení v tabulce.

neděle 29.3.2015 | Petr Lojda | Přečteno: 12875