FK Klánovice - FC Háje JM „B“ 0:1 (0:0)

FK Klánovice - FC Háje JM   „B“ 0:1 (0:0)
V sobotu jsme ke čtvrtému zápasu odjeli do Klánovic. Domácí jsou nováčkem soutěže. Z tohoto důvodu jsme nevěděli co od nich můžeme očekávat. Věděli jsme jen, že v jejich dosavadních zápasech mnoho gólů nepadlo(3:5), a že mají jen jeden bod.

Štípek,Dvořák,Fedič,Hančl(46.Lojda)
Solař,Hovorka,Soucha,Grešnjakov(46.Boháč)

Vejvalka(61.Novák),Rapant

Po několika minutách jsme poznali co nás čeká. Soupeř od začátku nikam nepospíchal, každé přerušení využíval ke zdržování. Domácí trenér týmu určil taktiku, za kterou by se nemusel stydět ani Mourino se svým pověstným autobusem. Dříve se tomu říkalo prešovský beton. Hosté ihned po zrátě míče zaujali na vlastí polovině obranný val, který byl pro nás takřka nepropustný. Nutno podotknout, že se snažili i zaútočit. Největší jejich zbraní byl robustní útočník Škvor. Naše převaha v držení míče nevedla k vyložené šanci. Brankáře jsme v podstatě nezaměstnali, ale několik náznaků jsme měli. Nadějné situace špatně zužitkovali Grešnjakov a Rapant. Domácí naopak měli dvě loženky, při kterých se vyznamenal Tlustý. Jen díky němu skončil poločas 0:0.

O přestávce byli hráči nabádáni k větší aktivitě a pohybu. Pokyny začali plnit a hned to bylo na hřišti znát. Soupeře jsme zatlačili do velké defenzivy. Postupem času domácím ubývaly síly a nestačili na pohyb našich borců. Gól přesto nepřicházel. V 61. minutě se na hřišti po roce stráveném léčení těžkého zranění objevil Jakub Novák. Byla na něm vidět velká chuť. Jeho pohyb a neustálé napadání bylo pro obranu domácích smrtící.

V 85. minutě atakoval Dvořák obránce. Ten v tísni zahrál malou domů, kterou vystihl Novák, udělal kličku brankáři a konečně nás poslal do vedení 0:1. Ve zbývajících minutách se konečně začalo hrát. Hosté měli šanci vyrovnat, ale v brance stál nepřekonatelný Tlustý. My jsme také mohli navýšit vedení, ale šance nebyly využity. Zápas tedy skončil naším těsným vitězstvím. Čtvrtý zápas, čtvrtá výhra. Tentokrát náš válec musel prorazit betonovou klánovickou zeď. Vzhledem k našim výslekům můžeme podobný styl očekávat od dalších soupeřů. Největším pozitivem tohoto utkání a asi jediným je návrat Jakuba Nováka.

V neděli 20.9. od 16:30 budeme na našem hřišti hájit první místo v zápase se Sokolem Řepy.

sobota 12.9.2015 | Petr Lojda | Přečteno: 13215