Mladší žáci B (2012)

Ročník 05/06: Dominance díky pressingu

V neděli jsme odehráli utkání proti ČAFC. Ačkoliv nálada před utkáním nebyla nejlepší, protože jsme minule s totožným soupeřem prohráli, dokázali jsme do zápasu vlétnout s nebojácným přístupem.
12.kolo v Ne 10.6.2018 15:15
Schulhoffova UMT
ČAFC

Ten „mind set” byl úplně jiný, chtěli jsme útočit a tlačit soupeře na jejich polovinu a dělat jim tam problémy. Snažit se být aktivní naším pohybem dopředu, i pohybem bez míče, nám hned ve 3 minutě přineslo gól. Na první pohled by se mohlo zdát, že po chybě v rozehrávce soupeřovy obrany to byl gól zadarmo. Ale skutečnost byla jiná, naše útočná trojice tam byla rychleji a četla rozehrávku lépe než soupeř.

Tento tlak jsme dokázali držet po celý zápas, s góly přicházela i přirozená chuť střílet další. Byl to krásný pohled jak pro trenéra, tak určitě i pro hájeckého fanouška. Po většinu času jsme byli u míče my a tvořili jsme hru. Chtěl bych zde vyzdvihnout zlepšené fotbalové myšlení, které se zde ukázalo. Tím bylo přenášení hry na strany a využívání celé šířky hřiště. To si myslím, že soupeře zaskočilo nejvíce, že jsme nešli všichni za míčem, ale drželi pozice a roztáhli hřiště. Tím se uvolnil střed a útočník měl snadnější pozici pro zakončení.

Ale za takto vysokým výsledkem nestojí pouze útok, neboť fotbal je kolektivní hra, chvála jde za celým mužstvem. Záloha, kde jsme hráli pouze na jednoho středního záložníka, dokázala vždy podržet míč a kvalitně ho distribuovat na krajní útočníky. Plus Patrikovy střely ze střední vzdálenosti byly jak přesné, tak razantní, pro brankáře smolná kombinace.

Obrana dokázala velice dobře odebírat balon po dlouhých centrech ze soupeřovy rozehrávky a tím nesmírně pomáhala. Navíc bez krkolomného zpracování, jsme se nedopouštěli chyb a soupeře nepouštěli do gólových šancí. Maty navíc dokázal z naší obrany přesnými centry přenášet hru zpět na soupeřovu polovinu. Při této příležitosti navíc rozehrál do stran, čímž se předešlo nepřehledným chumlům, ze kterých mohl soupeř lehce těžit.

Hráči: Bartoš D., Brychta, Bobruška, Leipold, Kraus, Matějka, Petr, Ticháček, Vagenknecht, Žáček

neděle 10.6.2018 | Michal Blažek | Přečteno: 2295