Ročník 2006: Konfrontace s mladšími žáky

V sobotu dopoledne jsme si zahráli přátelské utkání proti o rok starším klukům. A zápas se stejně jako minulý týden klukům moc vydařil.
7:3
v So 4.3.2017 10:00
Schulhoffova UMT
FC Háje B

Hrálo se tedy už na větším hřišti a s větším počtem hráčů 7+1. Byl jsem hodně zvědavý, jak se s tím kluci poperou, jelikož to pro většinu byla nová zkušenost.

První poločas byl dost vyrovnaný. Z naší strany malinko ustrašený, kdy jsme některé situace řešili kolikrát zbytečně zbrkle místo aby se vyřešili více v klidu, především když hráči měli dostatek prostoru a naslepo se "zbavovali" míče, důvodem byla i nedostatečná komunikace hráčů na hřišti. I tak jsme si dobrými náběhy vytvořili pár tutovek, které jsme ovšem nedokázali proměnit. Naopak kluci z 05 se dostali do pár dobrých příležitostí po rychlém napadání naší rozehrávky.

Druhý poločas byl už úplně o něčem jiném, zlepšilo se hned několik věcí, komunikace mezi hráči, tím řešení situací s větším klidem (přehledem), hra 1na1 a samotná aktivita všech. Zápas se hrál 2x30 min. a byl pro kluky také zkouškou jejich fyzické připravenosti a odhodlání si máknout. A tam jsem viděl největší rozdíl oproti 05, kteří naopak svůj pohyb a aktivitu postupem zápasu spíše ztráceli. To všechno se projevilo v posledních 20-ti minutách zápasu a výsledkem bylo několik pěkných branek po povedených kombinacích a rozhodnutí zápasu v náš prospěch.

Tentokrát musím vyzdvihnout výkon brankáře Matyho, který nejen že předvedl především ve druhém poločase krásné zákroky proti povedeným střelám, ale také dobře četl hru a snažil se řídit obranu. A jako správný kapitán v tomto zápase šel tedy příkladem ostatním.

Musím s radostí znovu pochválit všechny hráče s jakým nasazením a chutí zápas odehráli. Když hrají spolu jako tým, tak dělají svou hrou radost všem. Nakonec i sami kluci si po zápase vyžádali zaslouženou děkovačku rodičům, kteří si to také určitě za svou podporu zaslouží.

Zúčastnili se: Bartoš F., Borkovec, Brandejs, Dovhanyč, Goikoetxea, Leipold, Němec, Petr, Štěpánek, Vagenknecht, Žáček