Ročník 2006: Náročný anglický týden

Druhá sezóna v žákovské lize začala pro ročník 2006 pěkně zostra. V rozmezí jednoho týdne odehráli hned tři ligová utkaní.
5.kolo v So 8.9.2018 11:30
Štěrboholy T.
Benešov

Jako první nás čekal v sobotu výjezd do Liberce. V deštivém počasí naši hráči předvedli bojovný výkon, v každé třetině byly pasáže, kdy kluci hráli se soupeřem vyrovnaně a dostali se do šancí. Bohužel se nám nepovedlo žádnou proměnit a soupeř dokázal naplno využít svých předností a našich občasných zmatků.

Ve středu jsme cestovali na druhý zápas v sezóně, který se konal v Ruzyni s pražskou Duklou. Kluci vstoupili do utkání velmi hezky, cítil jsem z nich velkou touhu vyhrát každý souboj, která vyústila i ve dva hezké góly v první třetině. Odehráli se soupeřem naprosto otevřenou a vyrovnanou první polovinu zápasu, po ní ovšem našim klukům došly síly a protivník poslal na hřiště čerstvou sedmičku hráčů, což naše kluky hodně zaskočilo, rozhodilo a již se nedokázali tomu následně zvýšenému tempu vyrovnat. Opět nás trochu zradila koncovka, kdy se nám nedařilo efektivně využít vypracované možnosti.

Třetí utkání bylo prvním domácím – utkali jsme se s Benešovem. Do zápasu kluci vstoupili velice dobře, vypracovali si několik zajímavých příležitostí ke vstřelení branky, bohužel se z nich ale nepovedlo vstřelit kýžený první gól. Místo toho se soupeři podařilo jeho první šance zužitkovat, což kluky srazilo dolů, nicméně i přesto makali dál, vytvářeli si výborné šance, bylo k vidění několik opravdu velice povedených akcí. Ale bohužel chyběl ve finální fázi tolik potřebný klid a důraz, k tomu se na paty přilepilo trochu smůly – z některých zakončení našich akcí zvoní v uších hostujícího brankáře možná i teď – zatímco na druhé straně se soupeři dařilo jeho šance proměňovat.

A tak bohužel skončil tento náročný týden bez výhry na našem kontě. Nicméně si myslím, že byl pro nás všechny velikou zkušeností nejen do zbytku sezóny, a skálopevně věřím, že si z dalších zápasů odvezeme výhry.

Moc děkuji rodičům a fanouškům za podporu kluků.

sobota 8.9.2018 | Filip Černík | Přečteno: 1940