Ročník 2009: Slušný výkon proti silnému soupeři

Když makáme na všichni 100%, můžeme hrát s kýmkoliv.
14.kolo v Ne 7.4.2019 12:45
Háje UMT.
Meteor

Mé hodnocení bude stručné a týkat se bude jen jednoho hřiště. Na něm se mi však vystřídaly obě naše mužstva, takže hrát jsem mohl vidět téměř všechny naše hráče (vyjma jednoho).

Na tomto hřišti jsme předvedli velmi dobrý, bojovný, technický, kombinační a týmový výkon. Když jsme chtěli všichni míč a všichni vyhrát, soupeře jsme zatlačili. Velké nasazení, kdy kluci bojovali jeden za druhého a žádný míč pro ně nebyl ztraceným jsem viděl po většinu času zápasu. Když se k tomu přidala nejedna technická finesa, individuální průnik nebo krásný náběh a načasovaná přihrávka, vznikl z toho výborný výkon.

Konečný výsledek je pro nás krutý. Myslím si, že jsme si zasloužili více vstřelených branek. S trochou nadsázky jsme ale museli soupeřovým hráčům vítězství přát. Nechci si ani představit, co všechno by si od svého trenéra v šatně po zápase vyslechli, kdyby utkání skončilo jinak. Taková osoba ani nezasluhuje další komentář.

Nás vedle kvalitních herních pasáží může hřát lidská stránka našich hráčů. I přes inkasované branky se kluci na lavičce hlavně povzbuzovali a pokud došlo ke kritice, byla často konkrétní a s konstruktivním závěrem. To je něco, co neumí ani většina dospěláků...

I když pohled na smutné tváře kluků po zápase bolí. K fotbalu to bezpodmínečně patří a já mohu mít radost z toho, že i silnému soupeři se postavíme bez ostychu a strachu.

neděle 7.4.2019 | Mikuláš Zbořil | Přečteno: 1684