Starší přípravka 2006 - ČAFC

Po mrazivé neděli máme za sebou další zápas, tentokrát jsme v rámci zimní ligy změřili své síly s týmem ČAFC. Podmínky byly opravdu tvrdé, zápas brzy ráno, velká zima, promrzlé a kluzké hřiště, to byla těžká kombinace. Hráči se s tím ovšem skvěle poprali.
v Ne 22.1.2017 08:30
Kolovraty UMT
ČAFC

Hřiště bylo postaveno poměrně krátké a užší, než na jaké jsme zvyklí. Bylo zajímavé pozorovat, jak si hráči poradí s menším prostorem. Před zápasem jsme upozorňovali na důležitost využití celého hřiště a na možnost střelby i z větší dálky, na kluzkém terénu jsou střely z dálky pro brankáře vždy těžké. Těžké to měli ovšem i střelci, na kluzkém povrchu jsme neměli takovou jistotu na stojné noze, a proto střely často neměly potřebnou tvrdost.

Moc se mi líbilo, že si kluci krom kombinace, dovolili i na těžkém terénu jeden na jednoho složitější kličkou. Často jsme se dostávali na kratším hřišti i do zakončení. Statistika ze zápasu je taková, že jsme za hru vystřelili celkem 58 krát, z toho jsme v 38 případech trefili branku a dali celkem 20 gólů. Vzhledem k podmínkám bude zajímavé porovnání těchto čísel se statistikami v dalších zápasech. Hodně jsme zlepšili převzetí míče a orientaci, už si umíme dobře najít volný prostor, například před brankou soupeře.

Co musím vyzdvihnout je tentokrát komunikace, která nám často chyběla v předešlých utkáních, hlavně v druhé polovině zápasu byli hráči na hřišti opravdu slyšet. Po celou dobu zápasu jsme měli na hřišti převahu a zvítězili hlavně týmovým výkonem. Kluci jsou skvělá parta a je radost dívat se na ně, jak spolu slaví branky, vítězství a navzájem se podporují. Zimní liga by nás mohla dobře nakopnout a dodat sebevědomí do druhé poloviny sezóny.

neděle 22.1.2017 | Vladislav Volf | Přečteno: 3195