Starší žáci B (2005)

Ročník 2004: S Ústím a Kunraticemi

Ročník 2004: S Ústím a Kunraticemi
Dnes k nám zavítal soupeř, se kterým jsme tuto soutěž začínali, do začátku jsme si řekli něco, to nám vycházelo téměř po celou první půli, do okamžiku dvou individuálních chyb.
1:8
(0:2)
14.kolo v So 7.4.2018 10:45
Háje UMT
FC Háje
Ústí nad Labem
Diváci: 50,

Komentář

Háje - Ústí nad Labem

Můžeme si stále dokola opakovat, jak se posouvat, nebo jak rozehrát, ale je to marný, marný a znovu jenom marný. Při první inkasované brance se pouští krajní obránce nesmyslně do něčeho, co je nad jeho síly, při tom mám další dvě možnosti, jak hrát a neohrozit přitom naši branku, škoda mluvit, přichází ztráta, rychlý centr do pokutového území, kam se dostal k hlavičce nejlepší střelec hostů, neměl žádnou práci s Turbičem, ten sice byl, tam kde měl, ale rozdíl dvou hlav měl jasného vítěze.

Poté jsme měli náznak pár šancí, ale to by musel hráč na hrotu taky trochu máknout. Druhá branka, nádherné přenesení z míst odkud se neměl hráč s míčem vůbec dostat a druhá branka do šatny. Ohromná škoda, protože to byl jeden z těch povedených poločasů, obzvlášť proti silnému soupeři, ale neumíme dát branku, a to je ten největší problém.

Druhý poločas = kolaps, při dvou rychlý inkasovaných gólech jsme přestali hrát, a to jsme hráli 25 minut proti oslabenému soupeři, který dostal červenou po faulu na Lukyho, který musel po ataku na něj u čtvrtého gólu vystřídat. Bohužel hráči po prostřídání nebyli oživením, naopak kvalita hry šla rapidně dolů a kupili jsme chybu za chybou, nechali chodit samotné hráče v přečíslení na brankáře. 

Jediný, kdo se snažil z obranné čtyřky po prostřídání byl Vili, bohužel nemůže být všude, ostatní hráči z obrany by si měli sáhnout do svědomí, co pro vývoj utkání mohli udělat lépe? Třeba začít chodit pravidelně na tréninky a vnímat, když se jim na trénincích snažíme poradit, jak odstranit chyby. Není možné proti oslabenému soupeři hrát, co jsme předvedli. 

Dalším faktorem je samotná hlava, vytratil se prvek bojovnosti u hráčů, kteří se tím prezentovali a snažili se tým vyhecovat na hřišti, ať se dělo cokoliv, čeká nás pořádná dřina, ale největší boj nás čeká v hlavě a mentálním nastavením hráčů, od toho se vše vyvíjí, včetně kondice.

Sestava: David = Dimo – Vili – Luky – Kačer = Týnka - Mára - Franta = Kubík = Turbič – Voty ===) Lego – Matyas – Alex – Tom - Jura – Maty – Juny

Háje - Kunratice

Druhé jarní utkání v pražské soutěži = bodový zisk, po prvních 25 minutách bylo hotovo, poté jsme sundali nohu z plynu, místo toho, abychom si mákli a zkoušeli si věci do dalších zápasů. Začali jsme to tahat místo kombinace. Do utkání jsme vstoupili jako uragán, bohužel poté následovalo uspokojení z výsledku. 

Pochvala pro mladší kluky, chtěli se ukázat a porvat se o šanci, u starších bych očekával, že přenesou své zkušenosti z dorostu, za který hrají, bohužel, se nestalo. Co nás těší z úvodních minut? První mistrovská branka Marka, kterého by to mohlo nakopnout, to samé krásný gól Dima z pozice stopera a jeho zakončení z dvaceti metrů, takhle si to představujeme, to samé se dá říci i o Kačerovi, který byl aktivní na pravém kraji a zásoboval míči ze strany své spoluhráče, stejně jako Maty na druhé straně.

Střed zálohy začíná fungovat, i když jsou tam občas pasáže, které musíme odstranit a s párovat, jak s útočnou, tak i obrannou fází. V nouzi poznáš přítele, aneb jak se Kubajs dostal do branky, na zápase se lehce zranil Luky, David byl mimo, tak jsme si házeli korunou, tuto loterii vyhrál Kuba, který při své premiéře i přes dvě branky neudělal žádnou chybu, naopak byl vzadu oporou a hrál výborně nohama, včetně rozehrávky a potvrdil pravidlo, že v brance stačí stoper, který předvídá a hraje vysoko. Tudíž dnes pochvala za první půli, za druhou vypuštěnou by si zasloužili odměnu v jiném formátu. 

Sestava: Kubajs = Matyas – Vili – Dimo – Kačer = Týnka - Mára - Franta = Kubík = Lego – Alex ===) Jura – 03 – Kony, Gigi – 05 – Alex - Dimosobota 7.4.2018 | Peter Bíro | Přečteno: 768

Další články