Starší žáci A (2004)

Ročník 2004: Závěrečná výhra v divizi

Ročník 2004: Závěrečná výhra v divizi
Do posledního zápasu jsme šli s vědomím, že nemáme, co ztratit, naopak jen můžeme získat větší odstup od týmů ze spodní části, to se nám povedlo na výbornou.
1:0
(0:0)
2.kolo v Ne 11.11. 12:15
Háje UMT
FC Háje
Baník Sokolov
Diváci: 20,

Komentář

Branky: 1x Alex

Sestava: David = Turbič – Bejk – Tom – Vili = Matyáš (Voty) – Sam – Vrzy – Franta – Kubík (Smolda) = Alex ==) Smolda – Voty – Hajnej – Luky – Maty – Dimi – Kačer 

Celý týden jsme říkali, že se dá hrát s každým, to jsme si ukázali i minulou sezónu, kdy jsme dokázali držet krok se soupeři, než jsme udělali změny v sestavě. S posílením kádru, na kterém jsme pracovali celou sezónu jsme získali na síle, vrátili se uzdravení marodi, pro spoustu hráčů, co hráli minulou sezónu, začíná tvrdá práce, pokud chtějí hrát. Měl bych chtít, více pracovat v tréninku na odstranění v nedostatcích, které jednotlivé hráče provází, nebo o to víc zabrat v rychlosti či v síle, vynahradit to jinak týmu v těchto těžkých bitvách.

Cca do padesáté minuty to byl od nás krásný zápas, plný akcí jak v útočné, tak i v obraně jsme si počínali výborně. Po první půli, kdyby to bylo tři jedna pro nás, by nikdo nemohl říci ani popel, bohužel kluci nedokázali proměnit čisté tutovky. Pokud se proti takhle vyspělému týmu dostaneme do šancí měli by končit brankou, ne že by hráči volili úplně špatné rozhodnutí, jen tomu chybělo větší štěstí. 

Soupeře jsme pustili jen do jednoho nebezpečného zakončení, jinak obrana pracovala na výbornou, včetně ostatních hráčů, kteří si plnili své pokyny a vypomáhali na jedničku, důležité bylo eliminovat střed pole, který mají silný a dokážou otáčet hru a měnit tempo hry, to se nám podařilo na výbornou. Cílem si bylo počkat na soupeřovu chybu a tu se pokusit využít v náš prospěch, to se povedlo. Po jednom centru, který měl směřovat za naši obranu se dostal k míči Bejk, okamžitě vyzval k náběhu Alexe, který mohl hned zakončit do prázdné brány přehozením, ale počkal si na brankáře i obránce se kterými si pohrál, jako kočka s myší a na konci celé akce se mohl radovat.

Chvíli na to jsme mohli inkasovat, ale poradili jsme si dobře s brejkovou situací soupeře, ten vlastně hrozil pouze po našich standartních situací, kdy chodil do přečíslení, pokud jsme byli v bloku neměl žádnou šanci se přes naše hráče prosadit. Posledních deset minut bylo vidět, že kluci jedou už na morál, možná se někomu konec nemusel líbit, i trenéři bychom si přáli, aby si hráči i v závěru více věřili na míči a nejen odkopávali, na druhou stranu, pokud se jim bude dařit porážet i silná mužstva, budou si více věřit i v závěru a nebudou to řešit, jednoduše, ale budou chtít ještě udeřit.

Pro nás to je cenný skalp, navíc v kádru soupeře byli tři hráči se zkušeností repre U15, o to víc nám chutná vítězství s nulou vzadu. V závěru jsme sice inkasovali po standartní situaci, ale dorážející hráč byl v ofsajdu, který správně posoudili rozhodčí, kterým patří poděkování, nejlepší trojice, co jsme měli možnost poznat za celou dobu našeho působení v divizi. Nikdo jiný se v soutěži nemůže pochlubit skalpem prvních dvou týmů s nulou vzadu, pro nás je to impuls do zimní práce a pokusíme se probojovat během jara na vyšší pozici, ale záleží na týmu, jak si povede, potencionál je, ale největší protivník pro nás není soupeř, ale PUBERTA, LENOST a HLAVA!

O hlavě možná bylo trochu nesportovní chování soupeře, který si nechtěl po zápase moc podávat ruku, buď se bojí, že by něco chytli, nebo to neunesli, škoda, hráli výborně, ale k fotbalu patří výhry i porážky, když se daří je to jednoduché, ale velcí hráči se poznají, i když to nevyjde a s hlavou nahoře se rozloučí důstojně.

Tak děkujeme divákům za podporu a opět se uvidíme na jaře koncem března. Díky i rodičům, správcům a ostatním za podporu.


neděle 11.11.2018 | Peter Bíro | Přečteno: 211

Další články