Mladší žáci B (2007)

Ročník 2007: Výhra proti Jablonci

Ročník 2007: Výhra proti Jablonci
Tak už nám to zase začíná. Podzimní fotbalové počasí. Mrholení, studený vítr. Za zábradlím postávající rodiče zase vymění kraťasy a pivo za péřovky a grog. A opět nastoupí obavy maminek, který z kluků zase tohle odstoná, protože tohle se prý prostě odstonat musí...
9:1
(4:0)
7.kolo v Ne 23.9. 12:30
Štěrboholy T.
FC Háje
Jablonec
Diváci: 39,

Komentář

Pokud ale kluci budou i po zbytek podzimu předvádět takový výkon jako tuto neděli proti Jablonci, tak myslím, že počasí navzdory bude většina rodičů nadále velmi ráda postávat pod deštníky, zahřátá dobrým pocitem z předvedené hry i potěšujícím výsledkem.

Vstup do první třetiny utkání s obávaným soupeřem byl famózní. Útok střídal útok a naši kluci nenechali ty jablonecké ani na chvíli nadechnout. Trochu paradoxně ale nedávali góly z pohledných akcí, kterých bylo k vidění opravdu dost, ale spíše po laciných individuálních chybách soupeře. Vedení 4:0 po první třetině bylo naprosto zasloužené. A to, že soupeř udělá chybu, je samozřejmě zásluhou aktivní hry, která si prostě dříve či později tu chybu vynutí.

Druhá třetina byla o dost opatrnější a rozdrobenější než ta první. Kluci měli sice stále mírnou převahu, ale když soupeř snížil na 4:1, tak se mezi rodiči začaly šířit lehké pochybnosti, aby se nadějně rozehraný zápas nezačal vyvíjet nechtěným směrem. Kluci naštěstí takový scénář nechtěli připustit a ještě do přestávky stačili jeden gól přidat, a tak se do poslední třetiny mohlo vstupovat s klidným náskokem čtyř gólů.

Na začátku třetí třetiny začalo opět pršet. Než jsme ale stačili roztáhnout deštníky, byl stav už 7:1 a o vítězi už nebylo pochyb. V krátkém sledu se pak podařilo přidat další dvě branky. Vzývané desítky jsme se nakonec nedočkali, ale i tak je konečný výsledek 9:1 po studeném nedělním poledni více než hřejivý.

Kluci zvládli i svůj druhý domácí zápas na jedničku a zaslouží pochvalu a obdiv. Vyzdvihnout by se daly výborné výkony ofenzivních hráčů, hned dva z nich dali hattrick, jako vždy bezchybný Tadeáš v brance, ale především Matěj, který za svůj defenzivní výkon sklízel obdiv nejen přítomných rodičů, ale i svých spoluhráčů. Dnes měl prostě svůj den, zastavoval všechny protiútoky, ať už zleva nebo zprava, často po sprintu přes celé hřiště. I proto kluci dnes obdrželi pouze jednu branku od jinak dobře hrajícího soupeře.


neděle 23.9.2018 | Jaroslav Kuneš | Přečteno: 267

Další články