Starší žáci A (2009)

Ročník 2004: Střetnutí s dospělým ženským fotbalem

Konfrontace s dospělým fotbal, sice s ženským ale nemůžeme přeci rovnou na chlapy, až na dva hráče, kteří měli 15. narozeniny v posledním měsíci je klukům 14.
v Ne 17.2.2019 13:15
Háje UMT.
Malešice ženy

Branky: 1x Vrzy, Jura

Sestava: Dimi//Kachna = Šimi – Bejk – Smolda – Kachna/Dimi = Turbič – Franta – Mára – Sam – Jura = Vrzy ===) Zelí ===) David odchytal celý zápas za ženy

Ze sestavy vypadávali hráči, jako mouchy z různých důvodů, což nás mrzí, raději bychom měli komplet kádr a mohli protočit sestavu a vyzkoušet si více variant v modelovém utkání. David se vypsal asi do růžova, nebo se chtěl předvést holkám, to, jak chytal v bráně, by se dalo přirovnat k nejlepšímu výkonu, co ho známe. Jasné gólové šance končili pouze u něj, to, že poté Vrzy překonal střelou na vzdálenější tyč, bylo štěstí, ale musíme mu jít naproti. Poté poslal ještě jeden centr, na který si naskočil na zadní tyči Jura a hlavou pod víko dal na dva nula.

U nás se v bráně při zranění protočili kluci z obrany, moc práce neměli, ale obranu si řídili a pokryli to, co na ně šlo. Holky hráli často v hustém bloku před bránou. Pro nás nová zkušenost, jak se dostat dovnitř. Díky dostatečnému prostoru jsme si mohli vyzkoušet náběhy krajních obránců, kteří dnes splnili to, co bychom si přáli. Důležité je se nebát nabíhat do prostoru a stahovat tam i protihráče, místo postávání na středu. Ano víme je to náročné, buď se tomu přizpůsobíme a půjdeme s dobou a budeme stačit konkurenci, nebo budeme spát s pocitem, že víc není potřeba, rozhodnutí je na každém, kdo pracuje a plní si své úkoly je odměněn.

Někteří kluci v tomhle dělají super progres a věří tomu, co po nich chceme, to je základ. Dnes klapala i spolupráce středu, kdy si na středu dokázali krásně vyhovět Franta, Mára i Sam. Kaňkou zápasu je ta naše koncovka, z osmnácti střel na bránu, nepočítám mimo, dát jen dvě branky, je málo. Zvlášť pokud to vykombinujeme přes zeď až do malého vápna a tam neprostřelíme brankáře, chce to pouze větší klid v koncovce a mít přehled, už při přebírání míče, kde mám své spoluhráče a protihráče, umět se rychle správně rozhodnout, každý další dotyk navíc dává soupeři šanci na zformování se. Rádi bychom poděkovali i ženám za hru, když byl faul, tak to bylo spíš došlápnutí při otočce než nějaké tvrdé dohrání, jak jsme zvyklí.

neděle 17.2.2019 | Peter Bíro | Přečteno: 2532