Starší žáci A (2009)

Ročník 2005: Vítězství v zimní lize!

Stejně jako před rokem jsme i letošní zimní přestávku před začátkem soutěže vyplnili zimní ligou pořádanou týmem Junior Praha.
v Pá 14.2.2020 17:30
Háje UMT.
Vyšehrad

V konkurenci výborných týmu napříč soutěžemi se nám tento pátek podařilo před našimi rodiči a diváky porazit tým Vyšehradu a tím si zajistit celkovou výhru v zimní lize.

Od prvního zápasu jsme předváděli velmi aktivní útočný fotbal s vysokým napadáním a zároveň i dobře fungující obranou o čemž svědčí nejmenší počet obdržených branek ze všech týmů. Těmito výkony jsme vyhráli naší skupinu a spolu s týmem Junioru postoupili do finálové čtyřky spolu s dvěma týmy z druhé skupiny. Poté, co jsme porazili dobře připravený domácí Junior, nás čekal tým Motorletu. Tým z Motorletu jsem přejeli vysokým rozdílem a bylo jasné že o první místo si to rozdáme právě s kluky z Vyšehradu, tedy ligovým soupeřem. Z důvodu začínajících jarních prázdnin jsme se domluvili na odehrání zápasu už v pátek na našem hřišti.

Finále to bylo, jak se patří. Naše odhodlání završit posledním zápas výhrou, navíc na domácím hřišti, bylo obrovské, stejně tak hráči Vyšehradu přijeli řádně motivovaní. Prvních dvacet minut jsme diktovali tempo a měli více ze hry, z tlaku se nám podařilo i dvakrát skórovat a dostat se k několika dalším příležitostem. Poté převzali převahu i hosté a my si museli dát velký pozor na jejich brejkové situace. Z jednoho takového brejku, kdy únik střelce v situaci jeden na jednoho vychytal náš brankář, se ale míč smolně odrazil k dobíhajícímu hráči a ten se z dálky dokázal dobře trefit. Jako z učebnice se nám ale povedl rohový kop, který směřoval na zadní tyč, odkud míč vrátil náš útočník na přední tyčku, kde ho náš hráč nikým nehlídaný krásnou hlavičkou uklidil do sítě. Posledních deset minut nás Vyšehrad tlačil a dokázal si vytvořit několik zajímavých šancí, ale ty jsme obětavě ubránili.

Skvělé výkony a výhra v zimní lize nám určitě dodají potřebné sebevědomí do startu jarní části.

Děkujeme rodičům a všem fanouškům za skvělou atmosféru.

pátek 14.2.2020 | Vladislav Volf | Přečteno: 3022