Ročník 2005: Zvláštní zápas

Odjezd do Sokolova na zápas dalšího kola ČDŽ jsme den předem posunuli o hodinu. Posunutý čas odjezdu v kombinaci s dopravními komplikacemi na trase nám způsobil trochu stresu při příjezdu na hřiště. To mělo za následek zkrácené zahřátí, kdy jsme si nestihli ani vystřelit na brankáře.
2:1
(2:1)
13.kolo v So 30.3.2019 13:00
FK Baník UMT.
Baník Sokolov
Diváci: 70,

A možná právě zkrácení předzápasového rituálu zavinilo naši nesoustředěnost a nepozornost, která nás provázela od úvodního hvizdu až do druhé půle. Opět se nám nepodařilo se srovnat, nepodařilo se nám "najít" naši hru a tak jsme z jedné z mnoha průnikových přihrávek za naši obranu, která nesměrovala do ofsajdu, inkasovali.

Jen díky nepřesnosti soupeře, výkonu našeho brankaře a také trochu štěstí jsme v první půli inkasovali už jen jednou. Pokud byl míč na polovině soupeře, dařil se nám pressing. Z jedné takové situace, z vybojovaného míče a následné přihrávce pod sebe na přední tyč se nám podařilo skórovat. Poločas poznamenaný nepozorností a průchodnou obranou tak skončil 2:1.

Do druhé půle se nám podařilo trochu zahustit obranu, byli jsme víc u míče, ale chyběl nám moment překvapení. Naopak po jednom souboji v naší šestnáctce po střetu s brankářem upadl soupeřův útočník a rozhodčí nařídil penaltu. Tu náš gólman precizním zákrokem chytil. V závěrečném tlaku se nám nepodařilo dostat míč do odkryté branky, několik pokusů vždy někdo před čarou vykopl. Poslední standardní situace po "žlutém" faulu na pronikajícího záložníka, který by jinak šel až do branky, pro nás skončila neúspěšně.

Srovnat skóre se nám tedy už nepodařilo a tak jsme domů odjeli s těsnou porážkou. Zápas hodnotím jako zvláštní, protože byl plný chyb z nesoustředění a z nedostatku osobního nasazení. Na druhou stranu tyto "nedorazy" střídaly pěkné kombinace či akce, kde zase bylo vidět, jak moc chceme hrát a vyhrát. Zvláštní byl i tím, že po zápase jsem o jeho průběhu mluvit se čtyřmi lidmi a každý z nich ten zápas vnímal zcela jinak. Pro nás je rozhodně pozitivní zpráva, že i s prvním týmem tabulky jsme schopni uhrát těsný výsledek.

Nyní se těšíme na další zápas, tentokrát v novém domácím prostředí Nad Přehradou.