Ročník 2006: Jdeme správným směrem

V sobotu nás od doby obnovení tréninků čekal již třetí přátelský zápas. Na krásně připraveném trávníku v areálu Nad Přehradou jsme přivítali Střešovice. Po výsledkově nevydařených zápasech s Braníkem a Tempem si kluci chtěli spravit náladu.
5:0
(4:0)
v So 6.6.2020 10:00
Nad Přehradou T.
Střešovice
Diváci: 0,

Branky: 4’ Šveda (Zlatuška), 25’ Trnka, 30’ Slavík, 39’ Klikar, 48’ Limberg (Zlatuška)

Sestava: Petrák - Domša, Limberg, Kubánek, Pechanec, Klikar, Trnka, Šveda, Holý, Zlatuška, Slavík, Stříbrský, Šilhánek, Vycpálek

Důležité věci, které jsme si před zápasem v kabině řekli kluci plnili výborně a až na dvě drobná zaváhání, jsme soupeře z počátku téměř k ničemu nepustili.

Zásadní byly hlavně osobní souboje, v nich jsme měli jasně navrch a získávali jsme tak spoustu míčů a díky tomu drželi míč na svých kopačkách. Kluky je v tomto ohledu potřeba pochválit, protože právě tato část hry nám dělá velké problémy. Tentokrát však bylo procento vyhraných soubojů na naší straně, dobře jsme tak navázali na bojovné výkony z Braníku a Tempa.

Již od první minuty byl na našich klucích vidět zápal pro hru. Proto nemusíme jít daleko ani pro první branku zápasu. Ta padla již v páté minutě. Zlatuškovu přihrávku si Šveda skvěle zpracoval do vápna a z blízka překonal brankáře.

Po dvacetiminutové části bez branky a několika zajímavých pokusech Slavíka, se ke střele odhodlal Trnka. Jeho projektil sice zablokoval obránce soupeře, ale střela změnila trajektorii tak, že na ní nedokázal brankář zareagovat a my jsme tak vedli o dvě branky.

Vstřelený gól kluky nakopl. Pochopili jsme, že je třeba střílet víc a začali jsme ohrožovat branku soupeře mnohem častěji. Díky tomu navázal na Trnku o pět minut později Slavík, když prudkou střelou zpoza vápna navýšil na 3:0.

Poločasovou přestávku ještě o trošku zpříjemnil minutu před koncem David Klikar. Díky své bojovnosti, důrazu a neúnavnosti se dostal až na kraj malého vápna. Jeho lob překonal brankáře a všechny ostatní hráče ve vápně včetně dobíhajícího Zlatušky, který se marně na brankové čáře snažil všemožně míč dostrkat za brankovou čáru. Nebylo to nakonec ale třeba, protože se míč i tak ocitl v síti. Poločas jsme zakončili vedením 4:0.

Do druhé poloviny jsme prostřídali a dali šanci porvat se o divizní sestavu dalším hráčům. Chtěli jsme využít dobrého vstupu do zápasu a kluky jsme instruovali víc držet míč, snažit se otáčet hru a rovnoměrně využívat křídelní prostory i střed hřiště.

Pokyny se nám dařilo plnit výborně. Poctivá práce obranné dvojice Pechance s Kubánkem podpořená vysokou hrou Petráka nám umožňovala rychle otáčet hru, čehož kluci dobře využívali a zakládali tak nebezpečné útoky.

I proto se ve 48. minutě mohli kluci znovu radovat. Zlatuška předložil po perfektním vyhodnocení situace míč na vápno Limbergovi, který s přesností milimetrů umístil míč k tyči.

Zbytek poločasu se oba týmy snažili přidat další branky. S blížícím se koncem zápasu ale byla na obou týmech znatelná únava. Ta a vysoký výsledek napomohly k tomu, že se tempo zápasu postupně zpomalovalo. Naši hráči se méně koncentrovali a soupeřům jsme dovolili několik nebezpečných výpadů. Naštěstí nás podržel výborně hrající Petrák.

Utkání tak výsledkem 5:0 ovládli naši borci a zaslouženě po zápase oprášili vítězný pokřik.

Celý tým zaslouží velkou pochvalu. Snad všichni dnes předvedli výkon, jakým se opravdu bojuje o místo v týmu. Někteří tak nastavili své laťky opravdu vysoko, jiní je navýšili a potvrzují své místo v sestavě.

Pouze tvrdou prací a pílí, nejen v tréninku ale i mimo něj, se můžeme někam vypracovat. Pokud takto budeme pokračovat nadále a přes letní přestávku se dobře připravíme, určitě budeme pro příští sezonu v divizi víc než jen důstojným soupeřem.

Jdeme správným směrem a je potřeba nepolevit!