Ročník 2009: Jeden za všechny = Luky

V neděli odpoledne jsme se sešli k utkání proti FA Praha. Vzhledem k velké marodce nás čekal zápas, ve kterém jsme na jednom hřišti hráli bez střídání a na druhém jsme měli k dispozici pouze jednoho náhradníka.
21.kolo v Ne 26.5.2019 15:00
Háje UMT.
FA Praha

Trenér Luky + Kája:

Ospalý výkon na druhý rychlostní stupeň

Na rozdíl od posledního zápasu na Aritmě (kde jsem měl to štěstí sledovat skupinku kluků, kteří makali jeden za druhého po celý zápas) se kluci v neděli proti FA Praha spokojili s mírným tempíčkem, které na soupeře tzv. stačilo. Bohužel jsme byli jako trenéři nuceni k mnohem většímu povzbuzování, hecování než chceme a ani to nevedlo ke zvýšení tempa. I když jsme viděli spoustu hezkých akcí a gólů tak všemu chyběla větší šťáva a hlavně STŘELBA!!!

Když se pak prohodila mužstva soupeře a k nám přišlo víc dravé, najednou jsme přestali stíhat. Soupeř nás začal přehrávat a poslední čtvrtinu dokonce výsledkově vyhrál.

Na hřišti byl však dnes někdo, kdo nejenže od první do poslední minuty jel na plný plyn, nezaváhal před žádným soubojem, aby vybojoval každý míč, bránil i v situacích, které vypadaly neubránitelně, a samozřejmě střílel, včetně úspěšné trefy slabší levou nohou, která, jak s nadsázkou říkáme, platí za dva. Ti, kdo utkání sledovali, již jistě tuší - šlo o Lukáše! Jak bylo jeho zvykem v posledních týdnech, dával do každé vteřiny hry celé srdce, což je obdivuhodné. Jakým jiným slovem pak charakterizovat, že takto naplno bojoval i poté, co v jednom ze soubojů nešťastně padl na záda, a chvíli se nemohl hnout...ukrutnou bolest pak rozdýchal na laviččce, a pokračoval s týmem do poslední minuty...přičemž po zápase se ukázalo, že si během tohoto pádu zlomil obratel...!!! Myslíme, že před takovým výkonem lze jen tiše smeknout...

Lukášovi přejeme hodně sil, a co nejrychlejší bezproblémové uzdravení!

Trenér Miky:

Zápas na našem hřišti naštěstí nebyl ovlivněn zraněním. To co nás ovlivňovalo byl fakt, že jsme hráli bez střídání. Jde však o faktor, který nám očividně nečiní žádný problém a přesvědčili jsme se o tom už vícekrát. Odehrát celý zápas bez střídání berou kluci jako výzvu a ještě větší výzvou je pro ně pak celé takové utkání odehrát ve vysokém tempu.

Krom úvodních minut můžeme konstatovat, že se nám to podařilo. Kluci chtěli hrát, chtěli kličkovat, chtěli kombinovat, chtěli střílet, no chtěli jednoduše vyhrát. Když po tomhle touží každý váš jedinec na place, nedá se pohrát. To si znovu naši svěřenci potvrdili.

Zápasu se zúčastnili a brzké uzdravení Lukymu přejí: Víťa Dovhanych, Fíla Valo, Jára Votípka, Míša Holý, Ondra Tomášek, Marťas Sršeň, Vojta Sajler, Miky Juráček, Maty Fiala, Matěj Mrzena, Pepa Vančura, Dan Závorec, Luky Zelenka

neděle 26.5.2019 | Lukáš Feňa, QALO, Mikuláš Zbořil | Přečteno: 1786