Ročník 2009: V pěti se to peče líp

O zhodnocení víkendového zápasu se tentokrát podělili trenéři Kája a Pája. :)
13.kolo v So 30.3.2019 11:30
Admira UMT.
Admira

Trenér Kája:

Po velmi slibně se vyvíjejícím herním projevu letošní zimní přípravy nás zápas v Kobylisích opět trochu přibrzdil. Ač měli někteří hráči individuálně (a oprávněně) ze svého výkonu dobrý pocit, týmově to na jednom hřišti dnes nefungovalo. Proti hbitému a velmi důraznému soupeři pak bylo krajně obtížné i vyčerpávající probíjet se sólově, případně ve dvojicích.

Již několikrát jsme se sami přesvědčili, že radost i výsledek nám nejlehčeji přinese společná hra všech pěti hráčů v poli, navíc podpořená aktivním brankářem. A to samozřejmě jak při útočení, tak při obranné aktivitě. No, a když některý z daných pěti článků nejede jako "po másle", výsledná pečínka bude v nejlepším případě trochu připálená, v tom horším pak nebude chutnat nikomu.

Pozitivním faktorem určitě bylo, že jsme si zahráli za krásného počasí na velmi pěkném trávníku, což bezpochyby kladně přispělo i k ne vždy obvyklé závěrečné děkovačce a snad si chuť spravíme při nějakém dalším ´grilování´. :)

Trenér Pája:

Na druhém hřišti byla situace poněkud odlišná. Pokud bych měl použít ono přirovnání k masu a grilování, pak bych ho popsal jako velmi dobře upečené maso, které vám ale cestou ke stolu spadne na zem. Ihned ho seberete a očistíte, ale něco ze země na něm přece jen zbyde. Tím chci říct, že kluci odvedli skvělý výkon, který byl podpořen bouřlivým fanděním maminek a tatínků. Bohužel byl s námi znovu pomyslný strašák v podobě neproměněných šancí, které byly v řádech desítek. Naopak soupeř těžil z odražených míčů a rychlých brejků, které proměňoval.

Závěr zápasu byl pak ve znamení tvrdých zákroků a několika slz.

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat rodičům, kteří fandili celý zápas a napomohli klukům k tomuto výkonu.

sobota 30.3.2019 | QALO, Pavel Rašplička | Přečteno: 2811