Klub

Krajské středisko mládeže

Krajské středisko mládeže je oceněním a statutem pro kluby krajské úrovni pracující dle kritérií FAČR a PFS kvalitně s mládeží. FC Háje JM poprvé obdrželo tento statut v sezóně 2011/2012 a od té doby se o něj pravidelně uchází a pravidelně jej získává. Tento statut je slouží mimo jiné jako poděkování všem trenérům pracujícím ve svém volném čase ve prospěch dětí a mládeže. Celý projekt si můžete prohlédnout níže v přiloženém PDF souboru. 

Vytaženo z projektu ...

... Metodika

Souhlasíme s metodikou výchovy mládeže nastavenou fotbalovou asociací ČR. Vychováváme hráče podle svazové metodiky s menšími úpravami dle naší filosofie. Každé období má svá specifika a učíme hráče, dle jejich psychického věku, nikoliv fyzického, který může být rozdílný až o dva roky. Tedy v rámci jednoho ročníku děláme veškerá cvičení se všemi hráči, avšak v jiné náročnosti. Dbáme především na všeobecný rozvoj. Chceme, aby děti uměly kotoul a základní gymnastickou průpravu. Učení fotbalu není jen o míči, ovšem o všeobecné průpravě, která dnešním dětem chybí.

V přípravkových kategorií pro nás není hlavním kritériem výsledek, respektive číslo, je to herní projev každého hráče. Vydáváme se nejtěžší cestou, a to tvoření místo boření, tedy hry s míčem a učení fotbalu na úkor jednoduchosti a nakopávání za účelem zvítězit v utkání. Vždy chceme vyhrát, avšak nikoliv za cenu změny konceptu hry. Učíme děti hrát fotbal, což s sebou přináší možnost pochybení. Jak se říká, kdo nic neudělá, nic nezkazí, ale nic se nenaučí. Výsledkem tedy pro nás není pouze to, kdo dal více branek, avšak zda-li byl vidět pokrok v učebním procesu. 


Projekt z května 2016: Krajské středisko mládeže