Muži A, 22.kolo: Čechie Dubeč - FC Háje JM 2:3 (1:1)

Trochu vylepšit naši tristní bilanci ze zápasů na soupeřových hřištích hraných v neděli od pěti odpoledne jsme se pokusili v utkání proti sestupem ohroženémé Čechii Dubeč. Zápas nám, narozdíl od našich hokejistů, kteří taktéž v nedělním podvečeru bojovali o zlaté medaile na MS, vyšel a Dubeč bude muset bodíky potřebné k záchraně uhrát s někým jiným.

V zápase dvou týmů z opačných pólů tabulky bylo jasné, kdo je favoritem. Ovšem v první desetiminutovce tomu nic nenasvědčovalo a kdo nevěděl který tým je který, musel si myslet, že druhý tým tabulky hraje ve žlutých dresech, ale bylo tomu přesně naopak. Hráči Dubče byli důraznější v osobních soubojích, v obraně hráli jednoduše a dobře kombinovali, naštěstí pouze po naše vápno. Nám dělalo problém založit nějakou kloudnou akci a pořádně si přihrát. To se povedlo porvé až v desáté minutě, kdy po rychlém protiútoku zakombinoval Pospíšil s Bičaníkem a prvně jmenovaný našel přízemní přihrávkou ve vápně zcela volného Karla Hrůzu a ten z blízka otevřel účet utkání.

Po tomto momentu jsme se probudili, hra se vyrovnala a nám se dařilo držet balon na svých kopačkách. Dokonce přišli i některé slibné momenty, ale nepřesnostmi jsme se o možné šance sami připravili. A tak udeřilo na druhé starně, když ve 20. minutě záložník Čechie obešel z pravé strany kolem brankové čáry několik našich hráčů, přihrál na zadní tyč, kde čekal naprosto osamocený hráč Dubče a nebyl pro něj problém vyrovnat.

Hra poté dále plynula ve stejném duchu jako ve druhé dvacetiminutovce a šance se pravidelně střídali na obou stranách. Bohužel se nám a naštěstí ani Čechii nepodařilo skorovat a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Do druhé půle jsme vstoupili s tím, že budeme hrát jednoduše v obraně a rychle přidáme druhý gol. To se nám podařilo už v padesáté minutě, po rychlé akci Jakuba Pospíšila. Ten od pravé lajny nacentoval po zemi do vápna. Jeho centr sice na penaltě netrefil Pepa Bičaník, ale na zadní tyči si na něj počkal Tomáš Ostrihoň a tváří v tvář brankařovi nezaváhal.1:2.

V tento okamžik začala hrát Dubeč na vyrovnání a čím dál tím víc se tlačila do našeho vápna, avšak neproměnila jasné šance. Ta největší se jim naskytla v šedesáté minutě, po té, co byla odpískaná panelta po nasimulovaném skoku ve vápně. Ten však pan rozhodčí zbaštil i s navijákem. Desítku Čechie se štěstím proměnila a stav byl tak půl hodiny nerozhodný 2:2.

Ten ovšem vydržel pouze polovinu avizovaného času a to do minuty pětasedmesáté. Na přímý kop od pravé lajny si ve vápně nejlépe počíhal na balon Pepa Bičaník, ale nastřelil pouze břevno. Odražený míč napálil na branku Dan Bitter, jeno pokus ovšem zblokoval hráč Dubče rukou. Ovšem než stačil rozhodčí zapískat penaltu, trefil Jirka Hartman merunu ideálně k protější tyči a využil tak ponechanou výhodu.

Poté se dubečtí vrhli do útočení a odhali tak pravděpodobně důvod proč tým, který hraje relativně dobrý fotbal, se potácí až u dna tabulky. Tím důvodem je dle mého názoru proměňování šancí. Během posleních deseti minut měl soupeř snad tři stopětiprcentní a ani jednu neroměnil. Ovšem faktem zůstává, že tentokrát měli zdatného protivníka v brance a to Martina Tlustýho. Ten zachytal v excelentní formě a nebýt jeho mohli jsme si taky odvézt bůra. Ale místo toho jsme si po dlouhé době odvezli od soupeře všechny tři body.

Sestava FC Háje JM:

TLUSTÝ Martin - TESAŘ Jiří, HARTMAN Jiří, CHROBÁK Marek, SLABÝ Jan - POSPÍŠIL Jakub, JANOUŠEK Jiří, BITTER Daniel, OSTRIHOŇ Tomáš - BIČANÍK Josef, HRŮZA Karel

Střídání:

80. JABLONSKÝ Jan za Hrůzu, 82. MARVAL Josef za Bittera, 90. NEUMANN Martin za Janouška

Nenastoupili: MATĚJOVSKÝ Jan a PAVEL BUBENÍK

Trenér: SÝKORA Petr

Vedoucí: BUBENÍK František

Branky: 10. HRŮZA (0:1), 20. ... (1:1), 50. OSTRIHOŇ (1:2), 60. ... (2:2), 75. HARTMAN (2:3)