Spolupráce

Kluby

Spolupráce s jinými fotbalovými subjekty je dnes pro správný rozvoj sportovců nezbytná. Jakožto krajské středisko mládeže se snažíme mít přehled o blízkých klubech a nabízíme jim možnost spolupráce. U zájemců poskytneme např. školení či radu ohledně výchovy dětí. Spolupracujeme i na bázi hráčských posunů, které jsou výhodné jak pro oddíly, tak hlavně pro děti.

Významným fotbalovým přínosem pro rozvoj našich hráčů je spolupráce s prvoligovou SK Slavia Praha, působící v naší fotbalové spádové oblasti. Jeden z nejlépe pracujících oddílů v oblasti mládeže je nepochybně pro naše hráče dostatečnou motivací. V každém ročníku máme jednoho až tři top hráče, kteří jsou schopní adekvátně odehrát vyšší než krajské soutěže. Takovým hráčům rádi umožníme posun do kvalitnějšího zápasového i tréninkového prostředí. Všichni hráči potřebují čas na aklimatizaci a ta je specifická u každého jedince. Postupnými kroky chceme docílit k posunu hráče do ligového oddílu, pokud však na to aktuálně nemá, zajistíme mu výchovu u nás. Ze zkušeností víme, že někteří hráči se mohou prosadit až v pozdějším věku. Již v minulosti fungovala spolupráce se Slavií, do ligy se z Hájů přes Slavii dostali např. Tomáš Jablonský či Martin Hyský.

Dále spolupracujeme s fotbalovým oddílem SK Vyžlovka sídlícím ve středočeském kraji. Tamním šéftrenérem mládeže je Michal Šmíd, dlouholetý trenér FC Háje JM. Spolupráce je nastavena v oblasti metodiky trénování. Navíc mnoho dětí dorosteneckého věku jezdí studovat střední školy do Prahy, a chceme jim umožnit hrát za oddíl v Praze. Podchytíme tedy dorostence, kteří by jinak ve složitém věku mohli přestat s aktivním sportováním.

Od sezóny 2017/2018 začala spolupráce s fotbalovým klubem Sokol Zvole, který se stal naším partnerským klubem.

Pár fotek ze společných akcí:

Přátelské utkání se Zvolí:

Přátelské utkání se Slavií Praha