SK Union Vršovice - FC Háje JM 2:1 (1:0)

Lídr z Vršovic určitě nebyl v souboji s desátými Hájemi lepším mužstvem, ale nakonec zápas k tříbodovému zisku dotáhl. Přestože šel už ve 4. minutě Šimrem proměněnou penaltou do vedení, které po změně stran ještě navýšil, tak v závěru musel hodně zabojovat, aby jednobrankovou výhru uhájil. Háje tak zaznamenaly už šestou prohru v řadě a určitá krize tak v mužstvu trvá.

Po opatrném začátku přišla 4. minuta a s ní rychlý úder domácích. Při vysokém míči v šestnáctce hostů
se opřel Dub rukama do skákajícího Šimra, ten se ocitl na trávníku a sudí Stumpf bez velkého váhaní ukázal na penaltový puntík. Míč si na něj posadil sám postižený Šimr a prudkou střelou poprvé překonal Tlustého - 1:0.

Tím, jakoby domácí splnili svoji povinnost, protože pak se častěji začali prosazovat hosté. V 7. minutě napřáhl svoji levačku Pánek, jenže mířil vedle levé tyče. Pak to z úhlu zkoušel Janoušek a Maha jeho střelu likvidoval až na druhý pokus. V 18. minutě se před vápnem dostal k odraženému míči Brož, ale rána mu vůbec nesedla. Po dalších dvou minutách se protáhl po levé straně znova agilní Janoušek, z úhlu tvrdě vystřelil, avšak Maha byl připraven.

Až po dvaadvaceti minutách se dostali ke slovu zase domácí, když Špaček vybojoval míč ještě na vlastní polovině, prošel s ním celým hřištěm až k vápnu, jenže mířil velmi nepřesně. Vzápětí z rychlého protiútoku hostů Pánek umístěnou střelou k levé tyči dokonale protáhl Mahu v brance domácích.

Ve 38. minutě po dlouhém výkopu Tlustého přistrčil Grafnetr přesně míč k noze nabíhajícího Pánka, avšak jeho skákavá střela proletěla těsně kolem pravé tyče Mahovy svatyně. O tři minuty později se pak v gólové příležitosti objevil sám Grafnetr, jenže v rozhodujícím okamžiku si dal míč na dlouhou nohu a bylo po naději.

A když se pak těsně před přestávkou neujala po centru Kučery pohotová Kejhova hlavička, odcházeli domácí do kabin s hubeným jednobrankovým vedením.

Hned po změně stran si gólman Tlustý poradil s hlavičkou Špačka po dlouhém Kejhově vhazování.
V 62. minutě zakončoval Špaček své sólo po levé straně tvrdou přízemní střelou, kterou stačil Tlustý jen reflexivně nohou vyrazit.

V 70. minutě uviděl hostující Soucha druhou žlutou kartu a zápas pro něho předčasně skončil. Domácí pak využili nabídnutou přesilovku už po dalších dvou minutách. Janout rozehrál z levé strany přímý kop před branku a Kejha hlavou zvýšil na 2:0.

Zdánlivě rozhodnutý zápas měl ale dramatickou koncovku. Deset minut před koncem odcentroval z levé strany Janoušek, ve vápně se prodral k míči obránce Vlasák a prudkou ránou snížil na 2:1. Domácí hned
z protiútoku mohli přidat pojistku, když po přihrávce Janouta střídající Kříž nasměroval balón kolem vybíhajícího Tlustého do prázdné brány, jenže na brankové čáře připravený Brož jej uklidil mimo tyče na roh.

Pět minut před koncem šel posilnit ofenzívu hostů trenér Procházka, který vystřídal Fediče. Vzápětí měl vyrovnání na kopačce střídající Boháč, který se po centru Slabého dostal snadno k míči, ale z otočky pálil nad. Další nebezpečný centr Slabého odvracel Šimr jen s vypětím na roh. V závěru hosté mohutně tlačili, na hrotu se objevil i stoper Dub, kterého v poslední minutě odzbrojil včasným vyběhnutím gólman Maha.

Domácím se nakonec podařilo jednobrankové vedení udržet, ale neměli to vůbec jednoduché. Háje odvedly velice slušný výkon a byly pro domácí víc než vyrovnaným soupeřem.

Vršovice - Háje 2 : 1 ( 1 : 0 )
Branky:
 4. Šimr z penalty, 72. Kejha - 80. Vlasák. ŽK: 66. Kříž, 74. Janout - 60. Soucha, 63. Vlasák.
ČK: 70. Soucha (Háje). Rozhodčí: Stumpf - Moudrý, Les. Diváků: 50.
Vršovice: Maha - Minařík, Protivínský, Šimr, Wulkan - Baum, Janout, Kučera, Minha (46. Kříž) - Kejha, Špaček. Trenér: Pavel Homolka.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - Brož - Soucha, Pánek (51. David), Janoušek, Grafnetr (69. Boháč) - Fedič (85. Procházka). Trenér: Petr Procházka.

Hlasy trenérů:
Pavel Homolka (Vršovice):
 „Na tom zápase byl asi nejlepší začátek a konec v kostce. Jinak k tomu nemám co říct. Oboustranně to nebyl pěkný fotbal. V posledních zápasech máme takové divné období. Vydřeme to, ale hrajeme jinak, než děláme tréninky. Je to nervózní, přitom nám všechno hraje do noty. Dali jsme brzo gól z penalty a místo, abychom to zklidnili, tak jsou kluci nervózní. Nevím proč. Chyběli nám tři hráči Zukal, Hlava a Kuč.
Petr Procházka (Háje): „Byl to zápas prvního s desátým. Vedou přebor a na to, že první půli nevystřelili na bránu a dali gól z vymyšlený penalty. Nedá se ale nic dělat. První tým vystřelí dvakrát na bránu a dá dva góly, tak nevím. My jsme vystřelili určitě častěji, oni ale dali góly a tím pádem vyhrály Vršovice a asi zaslouženě. Chybí nám Novák, takže hrajeme bez útoku.„

Nejlepší hráč Vršovic: Petr Maha.
Nejlepší hráč FC Háje: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Šimr (Vršovice).