FC Háje JM - Meteor Praha 0:0

To byla bitva. Háje v bitvě s rezervou Meteoru vyválčily remízu 0:0, která je nakonec posunula nad sestupové příčky. Byly to ale pořádné nervy. I béčko Meteoru nemělo klid. Kdyby padlo a všechny namočené týmy vyhrály, poroučelo by se do A třídy. Ale to se nestalo. Nakonec si každý z týmů připsal do tabulky bod, což nyní stačí na udržení v přeboru.

Háje na tom byly před výkopem hůř a tvrdily muziku. Byly důraznější, ale v koncovce to nebyla žádná sláva. Špílmachr Janoušek mířil vysoko nad a také Slabý pálil vedle branky. Domácího gólmana Tlustého prověřil Vobořil, ale rána skončila jen v rukavicích brankáře, stejně jako trestný kop Fíčka.

Na straně domácích byl nejvíc vidět Janoušek, tlačil se do zakončení, ale vymýšlel i chytré přihrávky za obranu. Po jedné z nich Hruška opět střílel nad. Přesně nemířil ani kanonýr Meteoru Fíček, jenž přišel spolu se stoperem Moudrým pomoci pro tento zápas rezervě libeňského klubu.

Velkou šanci měl v první půli po přihrávce Janouška Hruška, ale z dobré pozice netrefil mezi tyče a hosté si oddechli. Naopak krátce před půlí pokus aktivního Petříka zazvonil na tyč a úlevu cítily naopak Háje.

Po přestávce drželi aktivitu domácí fotbalisté. Novákův pokus ale zneškodnil dobře chytající Voska, Balík pak netrefil branku, stejně jako Bednář pro přihrávce Janouška. Pak se protlačil k hlavičce důrazný Vlasák, ale Voska mu pokazil radost jistým zákrokem.

V 64. minutě zatrnulo domácím. Po kolmici Moudrého se řítil do šance Fíček, kterého těsně před pokutovým územím zastavil obránce Hájů Vlasák a zblízka si prohlédl červenou kartu. I když se mu z placu nechtělo, musel předčasně pod sprchy. Z trestného kopu ale hosté, které dirigoval kromě hlavního kouče Žáka i trenér třetiligového Meteoru František Kopač, nic nevytěžili.

Háje se ani v deseti nemohly soustředit na defenzivu, potřebovaly dát gól. Ale Soucha mířil z úhlu jen vedle. Po hezkém průniku Janouška se pak blýskl dobrým zákrokem Voska. Ten vyhrál i další souboj se špílmachrem domácích. Meteor B málem udeřil chvíli před koncem, kdy po trestném kopu Fíčka zakončoval hlavou Moudrý, ale míč prolétl těsně nad břevnem domácí svatyně. Být tohle gól, nejspíš by Háje sťala sestupová gilotina. To se ale nestalo, pak už se areálem šířily výsledky z jiných stadionů a domácí věděli, že konkurent z Radotína prohrál. Proto jim i konečná remíza stačila k udržení přeboru a mohli slavit.

FC Háje Jižní Město - Meteor Praha VIII B 0:0
ŽK:
 9. Krejčí, 82. Bednář, 88. Soucha - 39. Moudrý, 68. Hanek. ČK: 65. Vlasák (Háje). Rozhodčí:Čermák - Nykl, Rod. Diváci: 70.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Fedič, Slabý - Balík (62. Soucha), Bednář, Hruška, Boháč - Janoušek
(89. Hovorka) - Novák. Trenér Petr Procházka.
Meteor B: Voska - Petřík, Moudrý, Pikous (31. Šimek), Jiřík - Jasz (55. Šimon), Hanek, Vobořil, Hrdina
(31. Studnička) - Ludvík, Fíček. Trenér Jaroslav Žák.

Petr Procházka B (Háje):
 „V tuhle chvíli jsme zachránění, samozřejmě neovlivníme, jestli někdo nepřihlásí divizi, ale momentálně jsme zachránění. Háje ukázaly v tomhle zápase, že patří do přeboru a ne do A třídy. Já jsem za to rád, kluci jsou rádi a vedení také. Asi možná třeba pošleme i šampus na Zbraslav, to se musíme domluvit v šatně. Kluci to odmakali, kdyby to šlo, tak bych jako nejlepšího hráče dal celý tým. Navíc jsme měli tři zraněné. Chyběl kapitán Dub, byl na pohřbu. Tady jde o důležitější věci, než jestli budeme hrát A třídu. Jsme rádi, že jsme se zachránili. Ve třech zápasech jsme dostali gól v devadesáté minutě a tady to málem dopadlo podobně. Meteor B hrál otevřenej fotbal, to nám sedí. Měli jsme lidi na stadionech soupeřů, věděl jsem to já, tým tak od 86. minuty. Dneska se opijeme, Praha je naše."
Jaroslav Žák (Meteor B): „Byl to boj, šlo o záchranu. Teda mít kolo před koncem v šestnáctičlenné tabulce čtyřicet bodů a nebýt zachráněný, tak je to zajímavé. Háje bojovaly i v deseti, musím před nimi smeknout. Ale asi spravedlivá remíza. My jsme nastřelili tyč, měl šanci, domácí také měli nějaké šance. Byl to hlavně boj. Kuba Moudrý neprohrál hlavu, byl naším nejlepším hráčem. Honza Fíček byl taky vidět, byla na něj červená karta, měl trestňáky, i když mu třeba ta umělka tolik nevyhovuje. I mladí kluci z dorostu obstáli se ctí, měli jsme z toho trochu strach, ale zvládli to. Zprávy z jiných hřišť jsem neměl, něco jsem zaslechl v poločase, ale to bylo všechno. Až na konci jsem podle střídání domácích pochopil, že jim stačí bod. Chtěli to rozkouskovat a my jsme věděli, že nám nic nehrozí."

Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč Meteoru B: Jakub Moudrý.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Háje).