Starší přípravka 2004 - Admira Praha

Sestava:

Kubík – Turbo – Marco – Voty – Tom – Lego == Dali – Neymar

Branky: 4x Tom

V chladném odpoledni k nám zavítal leader naší soutěže a kluci se mohli přesvědčit, že se dá hrát s každým. Ale zpátky k začátku, než jsme začali, tak jsme si museli vyklepat bobky z kalhot, protože jsme se pokakali, než jsme vylezli na hřiště. Chce si to více věřit a nebát se vlka nic, protože když se všichni snaží a přidá se i vůle, tak se dá hrát s každým. Za poslední rok jsme odehráli několik krásných utkání, ať už to bylo na mezinárodním turnaji proti Italům a dalším, nebo v loňském roku na Spartě, na jaře proti Slavii, tak i dnes proti Admiře, to jsou velké zápasy, pro které hrajeme nejen fotbal. Výborná atmosféra a víc než důrazný fotbal, který naše kluky bolel, zvlášť Mára, Tom a Dali, by mohli vyprávět, teď z nich budou chvíli Šmoulové, ale musím říct, že jsme se dnes nezalekli a vyrovnali jsme se i soupeři s tvrdostí, ale v rámci fair – play. V první ? jsme se ujali po naší aktivní hře vedení, poté přišla laciná branka, jindy výborně chytajícího Kubíka, hned na to jsme dostali druhou, současně s hvizdem rozhodčího. V 2/4 jsme tlačili soupeře a snažili se více držet míč. Tlakem na soupeře jsme si vytvořili řadu šancí, které jsme bohužel neproměnili, poté Tom opět zúročil práci celého týmu, bohužel poté jsme opět na chvilinku polevili a soupeř dal, branku – po poločase jsme hráli 3:3. V třetí části se nám podařilo udržet čisté konto a opět Tom proměnil jednu z našich šancí, kdybychom vedli po této části, o pět branek nikdo by se nedivil, ale chybí nám více klidu v koncovce. V poslední epizodě zápasu se k nám otočilo štěstí zády, po jednom útoku, jsme ztratili míč a soupeř nám v kontru s přispěním vracejícího se Turba střelil vlastní branku, kterou mu rozhodně nevyčítáme. Za dnešní výkon mají všichni palec nahoru, kéž by se snažili a podávali takové výkony, jako dnes, protože jedině tak se můžeme zlepšovat, krůček po krůčku maximálními výkony, nejen v zápasech, ale i v trénincích. Váhal jsem, zdali komentovat výkon rozhodčího, nakonec si ji neodpustím, chceme vychovávat hráče, kteří budou kreativní, nebo chceme hrubou sílu a tvrdou hru? Já jsem pro tvořivé hráče, kteří umí předvést i technické kousky, proto by se měli chránit, ale po dnešním výkonu rozhodčího si myslím, že trend je opačný. Nejde o výsledek, ale ochránit hráče, kteří dělají z fotbalu tu podívanou a ne kopanou. Jinak děkujeme soupeři za pochvalu, i my jsme rádi, že jsme šli nahoru, každý z nás se chce zlepšit.

Kubík – až na zaváhání při první brance spolehlivý výkon, dost toho schytal i od soupeře, jen tak dále, když uděláš chybu, hoď jí rychle za hlavu a jdeme dál, potom si jí v klidu vysvětlíme a příště jí už neuděláš, protože jsi bystrý- odchytal celý zápas

Dali – začal výborně, z křídla se tlačil hodně dopředu, i dozadu si plnil vše, později inkasoval v souboji loktem do žeber a sledoval už utkání pouze z lavičky, po faulu na něj se mohla pískat penalta, ale to by museli roztrhnout dres, aby to rozhodčí viděl.

Marco – po menším výpadku, opět bojovník k pohledání a nepropustná zeď, spoustu toho schytal, takové nenápadné zákroky, které nejsou tolik vidět, ale bolí, jako sto čertů, často posílal dobré přihrávky, ale střídavě to chápali spoluhráči – odehrál celý zápas

Voty – výborný výkon, dopředu i dozadu, nechyběl mu důraz, ale hlavně technika, jediné, co mu chybělo, aby vyšperkoval výkon, byla branka, která by mu slušela – odehrál celý zápas

Tom – koupíme mu brnění a chrániče na záda, nebylo to poprvé, kdy ho soupeř sroloval ve vápně při pokusu o zakončení za fandění rozhodčího, nevím za, co by rozhodčí chtěl písknout už penaltu, dnes se rval nahoru dolů, nechtěně udeřil soupeřovu slečnu do obličeje, za co se omlouvá, jinak splnil svůj standart, co se týče branek, mohlo jich být více – odehrál celý zápas

Lego – střídavě zataženo, nesmí se nechat otrávit, potom dokáže hodně, má dobrou stabilitu, i přihrávku, jen si to chce najít správné místo, na tréninku si dokáže najít místo před brankou jako Lafy, jen to chce ještě přenést do zápasů

Turbo – nejlepší výkon za rok, byl všude, za vlastní branku nemohl, snažil se to zachránit, to se stane, ale byl důrazný, rychlý, nespal na hřišti, a s pomocí ostatních patřil k pilířům, to je výkon, na který bych si přál, aby navázal, to je důvod, proč jsi v prvním týmu, dnes si mi ukázal, že se mám pravdu, jen tak dále Šimi

Neymar – to samé, jako Víťa, chtějí hrát, snaží se, to jim nejde upřít, ale je to kolikrát o rychlejší reakci, vzal Víťovi branku z nohy, ten by volil placíru, místo razance, která šla doprostřed, jediné, co kazí jeho výkony, jsou časté simulace, to na hřiště nepatří, herectví patří na divadelní prkna, za každé simulování budeš odměněn, ale nebude to Oscar!!!

pondělí 6.10.2014 | Peter Bíro | Přečteno: 1965