Mladší přípravka B

Starší přípravka A - TJ Chodov JM 2:0 (2:0)

Starší přípravka A  -  TJ Chodov JM  2:0  (2:0)
V sobotu dopoledne se na našem domácím hřišti odehrálo derby v podobě zápasu starší přípravky mezi FC Háje JM a TJ Chodov JM. Soupeři jsme měli co vracet, protože jsme na podzim u nich prohráli 5:3, i když jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem.

Zápas měl zvláštní příchuť pro Lukyho Svobodu,který na podzim odehrál tento zápas v dresu Hájů a na jaro přestoupil právě mezi stejně staré kluky do Chodova(ročník 96).

Kluci začali zápas ve výborném tempu, měli chuť hrát a svého soupeře od první minuty přehrávali. I když chodovští byli z 90% o hlavu vyšší, tak naši fotbalisti chodili do všech soubojů na 100% a spoustu míčů tímto způsobem vybojovali.

V první větší šanci se ocitl Sedli , který dostal výborný balon od Sovičky, ale jeho zakončení nemělo potřebnou razanci. Další nebezpečně vypadající střelou se prezentoval Tuba, ale brankář hostí s ní neměl vážnější problém. Ve 12 min. byl přibližně na polovině hřiště faulován aktivně hrající Sovička, balon si postavil exekutor trestných kopů Nezby a poslal dlouhý balon do vápna soupeře, kde ho někdo ve skrumáži hráčů tečoval na tyč a pro dorážejícího Novyho nebyl problém rozvlnit síť soupeřovi branky a vedli jsme 1:0.

Kluci neustále aktivně napadali soupeřovu rozehrávku. Z jednoho takového napadání se dostal pod tlak brankář Chodova balon pouze odkopl. K balonu se dostal Nezby, který ho zatáhl středem hřiště a výbornou střelou zakončil, škoda že střela jen těsně minula branku. O chvíli později na polovině hřiště vybojoval Zelí balon přihrál ho Sedlimu, který si balon posunul vedle obránce a přes něj zakončil střelou k tyči, na kterou si sice brankář Chodova sáhl, ale nedokázal ji vytěsnit vedle branky a vedli jsme 2:0.

Poté se osmělili i hráči Chodova, ale vybojovali pouze nějaký ten roh který jsme dokázali ubránit a tak se šlo o poločase do kabin za velmi příjemného stavu 2:0.V kabině jsme si řekli, že budeme hrát neustále stejně aktivně a pokusíme se ještě nějakou branku přidat.

Do druhého poločasu nastoupil soupeř aktivněji a prvních pět minut nás zatlačil, ale dvě vytvořené šance zakončit nedokázal. Potom se probudili i naši kluci a vytvořili si slibné šance ? break Tuby který zakončil z levé strany, několik úniků po pravé straně Sovičky, to vše bylo fotbalové jen škoda, že to neskončilo další brankou.

Asi největší šanci soupeře měl bývalý hráč Hájů Luky Svoboda, který z vápna přestřelil Mílovu branku a tak jsem získali další skalp soupeře z čela tabulky!!!!!

Nechci a ani nebudu hodnotit jednotlivce, protože všichni co byli na hřišti podali výborný výkon s velikým nasazením od začátku zápasu do konce. Myslím, že kluci si dnes vítězství zcela zasloužili. Klukům moc děkuji za předvedený výkon.