Mladší žáci A

SK Hostivař - Mladší žáci A 5:2

V nedělním odpoledni jsme sehráli přípravný zápas na Hostivaři. Vzhledem k velkému horku se hrálo po dohodě 3x20 minut.

Na začátku utkání byli aktivnější domácí. Naši kluci byli po zátěži ze soustředění unavení a trvalo chvíli než se dostali do hry. Na šance se zdála být 1. třetina vyrovnaná, nicméně efektivní v proměňování byli domácí. Nám scházel větší pohyb bez míče, když ho kluci zlepšili, byli nebezpeční.

V kabině jsme si o přestávce řekli pár věcí a bylo na hřišti vidět zlepšení. V rámci svých fyzických sil kluci zlepšili pohyb i obrannou činnost. Lépe se posouvali a dostávali se opět do šancí. Nepohlídali jsme si však delší náběhy za naši obranu a prohráli jsme některé osobní souboje na naší polovině, které skončily, či alespoň hrozily gólem. Podobně, jako druhá třetina vypadala i třetí až na to, že nám více docházely síly.

Kluci předvedli několik pěkných akcí, ať už individuálních, tak v součinnosti více hráčů a ukázali, že kombinovat umí. Horší zakončení zapříčinilo, že jsme vstřelili jen dvě branky. Došlo ke zlepšení rozehrávky od gólmana a ve 2. a 3. třetině byl větší pohyb hráčů bez míče. Chyby, které byly zapříčiněny i větší únavou, jsme si při zápase říkali, jako třeba postavení bránícího hráče či přebírání hráčů v obraně nebo malá nabídka při zisku míče. Nicméně kluci odehráli zejména v 2. a 3. části pěkný zápas, šlapali naplno v nelehkém počasí a za to jim patří dík. Díky také přihlížejícím a povzbuzujícím rodičům, kteří by možná byli raději někde u vody, ale raději podpořili kluky.