ABC Braník "B" - Mladší Přípravka "A" 2:3 (1:1)

V nedělním slunečném popoledni jsme zavítali za tradičním soupeřem na Braník, kde se body dělají velmi těžko, ale my to dokázali a bylo se vskutku na co koukat.

Úvod hry patřil domácímu týmu který se usadil na naší polovině. Naši hráči zřejmě pod tíhou nedělního oběda ještě zřejmě spali. Soupeř se snažil kombinovat a využít našeho vlažného začátku ke vstřelení branky,ale neúspěšně. A tak prvním vzrušujícím momentem bylo, když hostující hráč zajel ostrým skluzem do ležícího Pavla. Pavel tak otřesen musel střídat a do zbývajícího utkání už nezasáhl. Do branky tak šel Michal a ten se postaral o další velmi zajímavý moment utkání. Při jedné z mnoha "malých domů" kterou mu naservíroval Jirka Routek si bohužel Michal vybral svoji slabší chvilku (všichni věříme, že v jeho kariéře poslední) a ne moc prudký balon mu proklouzl mezi nohama. Soupeř se tak ujal vedení 1:0. Domácí se snažili využít naší psychické nepohody, ale naše kluky jako by to paradoxně probudilo. Naši borci se pomalu dostávali do tempa i na soupeřovu polovinu, ale z vybojovaných rohů jsme nic nevytěžili. O další vzrušující moment se postaral Lukáš Navrátil, kdy se na soupeřově půlce zmocnil balonu a z dobrých 20 metrů nedal brankáři šanci. Bylo tedy srovnáno na 1:1 a tak i skončil první poločas.

V druhém poločase jsme to zase byli my, kdo zatlačil domácí na jejich polovinu a snažili se zvrátit utkání na naši stranu. Soupeřovi obránci ale pracovali spolehlivě a tak naše akce gólově nekončily. Dalším důležitým momentem byl trestný kop ke kterému se postavil Lukáš Navrátil a i když brankář míč vyrazil tak Dan Novák pohotovou dorážkou zvýšil v náš prospěch na 2:1. Záhy jsme se radovali po třetí, kdy šajtlí k tyči zvýšil Lukáš Navrátil na 3:1. Hra ve vysokém tempu a nasazení se ale projevila na naších fyzických silách, které kvapně ubývaly jako minuty na hodinkách pana rozhodčího. Domácí se ještě vzmohli na tlak který vedl ke snížení na 2:3. Naštěstí se tak stalo minutu před koncem. A tak když zazněl závěrečný hvizd z úst pana rozhodčího vypukla na naší straně nesmírná radost z vítězství. Domácí trenér to nesl těžce a i když si ruku s námi podal, tak na pro kluky oblíbené penalty nedošlo.

Zisk 3 bodů, které si ne každý z Braníka odváží si velmi ceníme.