Mladší přípravka B

Hodnocení sezóny - Mladší přípravka 2009

Třetím v pořadí je mladší přípravka 2009, která na podzim vstoupila prvně do soutěžních zápasů.

1) Zhodnocení podzimu

2) Nejlepší zápas + nejhezčí moment

3) Nejhorší zápas + nejslabší moment (chvíle, situace)

4) Spokojenost s herním výkonem

5) Plán na zimu – co zlepšit, náplň tréninků, na co se zaměřit, čeho se účastníte (zimní liga, turnaje)

1) Čekal nás první soutěžní podzim. V září jsme se sžívali opět s velkou proměnou kluků, přišli nováčci, někteří kluci skončili. Nakonec jsme pracovali s 38 dětmi, což bylo náročné na jejich zápasové vyžití, domluvili jsme nějaké přáteláky.

Co se týče tréninků, zde jsme zdokonalovali technické dovednosti, ale soustředili jsme se i více na taktickou stránku, protože ta nám v zápasech dělala z počátku velké problémy. Po uvědomění si základních principů hry se najednou zlepšila naše útočná fáze. Stříleli jsme hodně gólů, v průměru 23 na zápas v té rychlejší soutěži, což je pro první rok dobrý počin.

Náročnější byly zápasy v té druhé soutěži, kde jsme se nastupovali s dětmi, které potřebují mnohdy více času na rozhodnutí a když proti nám hrál tým, který měl více dravců, nedostávali jsme se tolik do hry. Chce to však trpělivost, kluci dozrají, potenciál je velký i vzhledem k počtu.

Celkově jsme se více stmelili a na tom budeme ještě pracovat. Hodně nám v tomto ohledu pomohlo soustředění, kde jsme spojili fotbalové aktivity s těmi tzv. teambuildingovými. Postupnými kroky chceme provázat partu dětí i rodičů. Na posezení na podzim byla účast k 30 rodičům, což je odrazem dobré energie v našem ročníku. A to bylo posezení ve čtvrtek :-).

Nelze také vynechat skvělou součinnost všech trenérů. Vnímám velmi pozitivní energii mezi námi trenéry 2009, je pro mě velmi podnětné s nimi komunikovat o ročníkových záležitostech. Léňa, Miky, Jarda, Kája, Dáša, Honza zaslouží velkou pochvalu a poděkování.

2) Zápas na Braníku považuji za nejhezčí, nikoliv nejlepší. Pohodová atmosféra a zápas, který otočil naše měsíční snažení. Ač se hrálo v neděli brzo ráno, kluci ho odehráli perfektně a poprvé prolomili 30 gólů v zápase.

Nejhezčí momenty? Řekl bych ty spontánní, ať už je to radost, pláč, zapálení či jiná emoce. Pak také to, kdy je to maximálně hra kluků. V Modřanech řídil zápas brácha Ondry, kterému je 10 a kluci bezvadně poslouchali. Nebo když jsme se dohodli, že se budou střídat sami. Tyto momenty mi dělají radost.

Napadá mě jeden okamžik, když jsme hráli tu o trochu pomalejší soutěž a poté, co jsme si již několikrát povídali o předňácích a zadňácích i v předešlých zápasech za mnou přiběhl jeden kluk ve čtvrté čtvrtině (ne v 1. či v 2., což by bylo logické) a ptal se mě, co znamenají zadňáci, že to slovo nezná :-). Tomu se člověk musí zasmát.

3) Nelze říct nejhorší, ale specifické z hlediska atmosféry byly zápasy proti Dukle JM, Podolí, Zličínu, Vyšehradu. Respektujeme vedení dětí jiných týmů, tyto zápasy se však přenesly i na naše děti. U Vyšehradu sprostá slova, u dalších zápasů velký hluk. S tím se neumíme moc vyrovnat a podepisuje se to na naši hře. Kluci pak přišli za námi trenéry a říkali, jak jsou rádi, že na ně nekřičíme. Nicméně i takové momenty život přináší a v učebním procesu nám i tohle může přinést potřebné zkušenosti. Třeba bychom mohli někdy uměle na tréninku vytvořit také podobnou atmosféru, aby kluci byli zvyklejší.

4) Více popsáno v 1. odpovědi. Zlepšení přišlo ve střelbě, v přihrávkách, rozehrávce. Složitější kličky v zápasech tolik nepoužíváme, to však může přijít, kluci je znají. Obsazování také zlepšujeme, i když to nás trápí nejvíce. Tedy ne obsazování, jako vnímání herního prostoru, tedy nechumlování, napadání jen jedním hráčem. To si s klukama budeme říkat a je to náš hlavní taktický cíl pro jaro. Jinak budeme hrát hry, pilovat techniku, protože taktiku do sebe časem dostaneme.

5) Plán na zimu:

Zima je období, kdy můžeme více zaměřovat pozornost všesportovní průpravě. Pondělí bude hodně o gymnastice, jiných hrách, síle, rychlosti, dynamice, ale taky třeba aerobicu a dalším. V úterý v listopadu a prosinci jsme pak prošli kurzy haptiky, masáže dětí dětem, čímž chceme prohloubit vztahy v našem ročníku, ale naučit se i úctě a respektu k druhému. Kdo nezažil, nemůže vědět, jaký to může mít účinek, klukům to však velmi dává a zde patří poděkování rodičům, že i když úplně nevěděli, do čeho jdou, klukům to umožnili. Efekt to má velký. Lednové a únorové úterky pak budou patřit cvičení na Bosu v místní Fyzioklinice. Páteční tělocvična bude o fotbalových dovednostech a hrách.

Zima je doplněna mnohými turnaji, více formou 4+0 na čtyři branky, ale máme tam i klasické 4+1. Chceme vytížit všechny děti, proto na našich turnajích 2010 budeme posílat jeden tým našich kluků a na Hamru na Braníku jsme také domluveni na týmech proti o rok mladším soupeřům.

středa 14.12.2016 | Otmar Mansour | Přečteno: 2002