Muži A, přebor, 10. kolo - FC Háje JM : SK Motorlet Praha 2:3 (0:2)

Muži A, přebor, 10. kolo -  FC Háje JM : SK Motorlet Praha 2:3 (0:2)
Háje doma ztratily už pátý zápas v řadě Fotbalisté Hájů dokázali doma hned v prvním kole porazit rezervu Bohemians Praha. Pak však přišly už jen dvě remízy a nyní už třetí porážka v řadě. Tentokrát veze z Prahy 4 všechny body rezerva Motorletu. Rozhodl o tom až dvě minuty před koncem střídající Skála.

Zápas pro domácí začal hodně nešťastně. Už v první minutě se ve snaze odvrátit míč zranil stoper Hartman, zůstal ležet na trávníku, míče se lehce zmocnil hostující Jarolímek a otevřel skore zápasu. Ještě než se ošetřovaný Hartman stačil vrátit na hřiště, přišla vydařená akce hostů z pravé strany a Rott zvýšil na 0:2. Celou první půli se domácí ze dvou rychlých úderů nedokázali vzpamatovat. Jedinou šanci zmařil Fedič. Hosté měli navrch, ale další branky už nepřidali. Po přestávce to bylo všechno jinak.

Pět minut po střídání stran přišel faul Minaříka a Fedič z penalty snížil na 1:2. Kontaktní gól domácí dokonale nakopl a ze deset minut bylo zásluhou Pospíšila vyrovnáno. Stejný hráč však po dalších deseti minutách, v době vytrvalého tlaku svého mužstva, hrubě fauloval a šel ihned do kabin. I deseti byli domácí aktivní, ale čtyři minuty před koncem poslal trenér hostů na hřiště Skálu a ten za dvě minut levačkou překvapil Matějovského, kterému jeho střela proklouzla pod tělem, a hosté strhli vítězství přece jen na svou stranu.

Miroslav Vašut (Motorlet B): Bylo to zasloužené, ale možná šťastné vítězství. V první půli jsme byli jasně lepší a kdybychom dali i další šance, nebylo co řešit. Nakonec nám vyšlo střídání v závěru a Skála zápas rozhodl. Po půli, kdy jsme vedli, jsme zase soupeře pustili do hry. Mužstvu chybí zkušenost. V týdnu jsme trénovali společně s - áčkem - a myslím, že to klukům prospělo.

Petr Sýkora (FC Háje): Myslím, že to bylo smolné utkání. Dostali jsme unfair gól a dřív, než jsme dostali zraněného Hartmana do pořádku, inkasovali jsme podruhé. Po půli jsme na ně vlítli a zaslouženě vyrovnali. V době, kdy jsme měli zápas zlomit, přišel zkrat a zbytečný faul Pospíšila. Šli jsme do deseti a bohužel inkasovali nešťastný gól.

FC Háje - Motorlet B 2:3 (0:2)

Branky: 50. z penalty Fedič, 60. Pospíšil - 1. Jarolímek, 8. Rott, 88. Skála
ŽK: Sojka - Strnad, Čmejla
ČK: 70. Pospíšil (Háje)
Rozhodčí: Váša - Záruba, Dvořák
Diváků: 40

FC Háje: Matějovský - Hrůza, Hartman, Sojka, Slabý - Pospíšil, Bičaník (85. Šplíchal), Brož, Ostrihoň - Dub (75. Krejčí), Fedič. Trenér Petr Sýkora.

Motorlet B: Kučera - Beránek, Kolařík, Minařík, Zukal - Zbončák, Strnad (86. Skála), Čmejla, Borkowský (70. Podaný) - Jarolímek (90. Zachař), Rott. Trenér Miroslav Vašut.