Mladší dorost - Přebor - 10. kolo:FC Háje - SK Střešovice 5:2 (4:1)

Touto výhrou jsme prodloužili naší domácí neporazitelnost, trvající už od letošního jara, na sedm zápasů v řadě. V neděli před polednem jsme letos doma hráli naposledy a tentokrát bodovali naplno v duelu se Střešovicemi. Na Hájích se v "mistrákách" předvedeme zase až příští rok na jaře.

Nejen začátek zápasu, ale i celý průběh první půle jsme měli nad Střešovicemi
jednoznačně navrch. V úvodních minutách jsme soupeři skoro nepůjčili míč a už na konci páté minuty jsme šli do vedení. Postupnou akci z naší půle rozjel po levé straně Grau. Jeho přetažený centr na zadní vrátil před branku Krajčovič,
odkud míč pohodlně usměrnil za záda brankáře Střešovic nabíhající Pánek.

Vstřelená branka odstartovala další akce směřující na branku hostí. V 18.
minutě si z hranice ofsajdu na kolmou přihrávku naběhl Dorazil a své sólo
zakončil nekompromisně - 2:0
a gólům nebylo ještě zdaleka konec. O čtyři minuty později unikal po pravé straně Šůs, dostal se s míčem až do vápna, kde ho střešovický obránce zastavil jen za cenu faulu. Pokutový kop s přehledem proměnil kapitán Pravenec. Až v těchto chvílích se konečně začali osmělovat i hosté. Pálili však většinou zdálky a ještě nepřesně. Při jedné akci se dostali prakticky až před naší branku a jen pohotové vyběhnutí Reichmanna jim jejich plány překazilo. Podruhé o sobě hosté dali vědět chytrou otočkou a uvolněním jejich útočníka v naší šestnáctce, ale jeho zakončení bylo takřka ragbyové. Přesto se pár minut před přestávkou i oni dočkali gólového zápisu. Ve 39. minutě se po nedůrazném odkopu od naší brány dostal míč přímo před soupeřova útočníka, který nezaváhal a podél padajícího Reichmanna míč uklidil do naší sítě. Ihned z rozehrávky se blýskl dravým průnikem přes střed hřiště až k pokutovému území hostí Štípek, přesně přihrál Krajčovičovi a ten na soupeřovo snížení odpověděl parádní trefou do černého. Poločasové resumé tak bylo 4:1.

Do druhé půle jsme šli hrát dál s cílem eliminovat soupeřovy útočné pokusy a naopak ještě zvýšit gólový účet Střešovic. Nástup však vyšel lépe hostům. Ve 49. minutě se jejich útočník prokličkoval až do našeho velkého vápna, kde ho zápasnicky skolil k zemi Srch. I hosté se tak dočkali pokutového kopu a také oni se při jeho exekuci nemýlili. V následujících minutách se hrál z obou stran dosti neurovnaný fotbal. Hosté hnáni nadějí o další snížení se pokoušeli zakončovat ze všemožných pozic a několikrát zle zatopili naší obrané řadě. Naštěstí se nám dařilo jejich akce buď včas zbrzdit nebo byl na svém místě Reichmann. Naše útočné snažení už nebylo tak efektivní jako v první
půli, ale přesto i my jsme měli několik dobrých příležitostí zvýšit svůj náskok.
Deset minut před koncem jsme zahrávali standardku po ruce brankáře mimo pokutové území. Povedenou střelu však brankář Střešovic za své záda nepustil. Na druhé straně měli šanci z podobné situace hosté. Rozehrávku prodloužil hlavičkou hostující útočník na svého spoluhráče, který byl ovšem už v tomto okamžiku v ofsajdu a i když míč poslal do naší branky, nemohl být sudím gól uznán. V závěrečných minutách se pak sami hosté připravili svojí nedisciplinovaností o alespoň teoretickou možnost zkorigovat pro ně nepříznivý stav. Ještě v 80. minutě jim na cestu domů přibalil jeden gól Šůs a to, po vydařené a dnes ojedinělé akci střídajícího Skokana.