Mladší přípravka B

St. Přípravka "B" - 20.kolo SK Třeboradice - FC Háje 0:1 (0:1)

St. Přípravka "B" - 20.kolo   SK Třeboradice - FC Háje 0:1 (0:1)
V brzském ranním sobotním čase nás čekal soupeř, který umí potrápit favority......

Byla sobota, osmá hodina ranní a rozhodčí zahájil zápas s týmem SK Třeboradice. Jestliže někdo očekával lehkého soupeře a jednoznačný výsledek, musel být zklamán. Výsledek zápasu byl nejistý až do konce. Ale pojďme od začátku.

Téměř celý první poločas se hrálo na polovině soupeře. Ten vyslal na naši branku jen tři střely, ale ani jednou netrefil její prostor. Naopak na tým Třeboradic se valil jeden útok za druhým. Gólové šance měli Honza, Tomáš, Roman, Filip, Michal, ale dobře organizovaná obrana soupeře společně s výborně chytajícím brankářem a naší střeleckou nemohoucností způsobil, že první poločas, zásluhou jistě proměněné penalty Michalem za evidentní hraní rukou, zkončil 1:0 v náš prospěch.

Po zahájení druhého poločasu se obraz hry příliš nezměnil. Kluci stříleli, kombinovali, ale ne a ne vstřelit gól. A tak se na naše kopačky začala vkrádat nervozita. Naopak asi po 10 odehraných minutách ve druhém poločase, se hra pomalu vyrovnávala. Ale kluci se nevzdávali, vrhali se do útoku, stříleli z každé pozice, jenže výborné zákroky brankáře soupeře je drželi na dosah vyrovnání. Nakonec se nám podařilo udržet čisté konto. A jelikož jsme vícekrát nezkórovali ani my, vydřeli jsme upachtěné, ale cenné vítězství.

Musím uznat, že soupeřův brankář předvedl výborný výkon, sice vypadal tak na 13 let, ale to nesnižuje jeho famózní výkon. Je jen škoda že po zápase neudržel nervy na uzdě a za zbytečné napadení našeho hráče po ukončení zápasu obrdžel od rozhodčího červenou kartu.

Když už jsme u rozhodčího, bohužel mnoho plynulosti zápasu svým posuzováním nepomohl. Snad jako jediný rozhodčí (alespoň co já jsem kdy pozoroval) u přípravek rozdal 2 žluté a 1 červenou kartu. Na posuzování zákroků, včetně střídání, byl zbytečně úzkoprsý a tak hra byla neskutečně rozkouskovaná. Pane rozhodčí, jsou to jen děti, mají své emoce a zapálení pro hru, tak se pokuste jejich hru posuzovat s nadhledem a ne jako by šlo o mistrovský zápas dospělých.

Už nás čekají poslední dva zápasy, v pátek 30.5 na hřišti Rapidu Malešice a pak vyvrcholení soutěže, souboj o první místo s týmem Admiry - sobota 7.6. Doufejme že nám kluci hrou i výsledkem udělají radost. Háje do toho!!! TRENÉŘI