Starší dorost - Přebor - 5. kolo:ABC Braník - FC Háje 3:2 (2:1)

Druhý zápas v řadě jsme vyšli bodově naprázdno, ač jsme dnes minimálně po bodu sahali.

Do prvního poločasu jsme nenastoupili v nijak zvlášť dobré herní pohodě. Soupeř měl hned v úvodu několik slibných akcí, ale mířil většinou nepřesně. Přesto jsme šli už v 10. minutě do vedení. Přímý kop z levé strany, ze vzdáleností zhruba 20. metrů před vápnem Braníka, zahrával Šůs a hlavou do branky domácích usměrnil Dvořák. Domácí se jen pár minut vzpamatovávali z nečekaného gólu a hned o chvíli později dali o sobě vědět pohlednou akcí
středem hřiště, kterou však domácí útočník zahodil. Vyrovnání přišlo ve 22. minutě, kdy míč z rohu vracel před naší branku nikým nepokrytý domácí hráč. Jeho střela přeskočila překvapeného Turečka a skončila v naší síti.
Stále jsme se nemohli dostat do tempa a domácí nám o to více dávali zabrat. Když už se zřejmě naši hráči viděli v šatně, přišel druhý gólový trest. V 45. minutě opět vrácený míč z rohu, opět volný branický hráč a tentokrát
sice se štěstím, ale přesto překonal našeho gólmana už podruhé.

Poločasové střídání přineslo přeci jen naše zlepšení. Především "návratem" Nerada se dostala naše obraná řada do patřičné jistoty a nedovolila domácím tak často ohrožovat naší branku. Naší snahu o vyrovnání jsme korunovali v 72. minutě. Nutno podotknout, že především zásluhou střídajících hráčů. Míček nacentroval do volného prostoru před soupeřovu šestnáctku, kde Krajčovič svým napadáním donutil k chybě soupeře, míč se dostal k Brejchovi a ten se prezentoval přesnou trefou. 2:2. Jen o chvíli později mohl Brejcha skórovat znovu, ale jeho vydařený volej jen těsně minul domácí branku. Konečně jsme se dostali do zápasu a teď bylo na domácích, aby
odráželi naše útoky. I když jsme sahali po vítězství do posledních minut, nakonec jsme odešli bez bodu. Fatální kiks z 89. minuty nás stál i ten jediný remízový bod.

Pro nás kruté rozuzlení zápasu, pro domácí možná zasloužené vítězství. Braník byl po celou dobu zápasu v útocích nebezpečnější, ale za druhý poločas bychom si nějaký ten bod zasloužili i my.

ABC Braník - FC Háje Jižní Město 3:2 (2:1)

Branky Háje: 10. Dvořák, 72. Brejcha.

Rozhodčí: Havel - Petrášek, Poustka. Diváků: 40.

FC Háje: Tureček - Pravenec (46. Nerad), Dorazil, Štípek, Hanzlík - Sýkora (46. Míček), Musil, Jiskra, Šůs (67. Krajčovič) - Stříbný (46. Brejcha), Dvořák.

Trenér Petr Sýkora, asistent Martin Brož, vedoucí Jarda Nerad.

ABC Braník: Nguyen, Matera, Martínek, Červený, Neuberg, Olmr, Daniško, Štamberg, Klusák, Klenka, Mareš.