Přebor 16 kolo Muži "A" - Bohemians Praha B 2:2 (0:1)

Přebor 16 kolo Muži "A" - Bohemians Praha B  2:2 (0:1)

V prvním podzimním kole nedokázala posílená rezerva Bohemians na Hájích bodovat a odvezla si překvapivou porážku. V dnešní odvetě moc nechybělo a situace se opakovala.
Domácí byli v úvodu aktivnější, když o sobě dávaly vědět posily z prvního týmu. Novotný střílel z vápna vedle a následně Biboko ve slibné situaci prováhal ideální chvíli k zakončení a bránící hráči jej připravili o míč. Hosté o sobě dali vědět v osmé minutě, kdy Janoušek z trestného kopu prověřil pozornost gólmana Pařízka z trestného kopu. O chvíli později už ale Háje vedly. Balon za obranu dostal rozběhnutý Pospíšil a ranou na vzdálenější tyč nedal gólmanu Pařízkovi šanci zasáhnout.

Zdálo se, že se Háje chystají stejně jako na podzim opět složit rezervu Bohemians na lopatky.

V 18. minutě mohlo být s mladíky v zelenobílém dresu ještě hůř. Na centr si kousek od branky vyskočil Pospíšil a míč orazítkoval tyč. Za chvíli pro změnu nákop za obranu přizvedl hlavou bránící Kovařík a gólman Bohemians B se musel pořádně natahovat, aby míč vyškrábl aspoň na rohový kop. Domácí tým byl aktivitou, ale i pozornou hrou Hájů zaskočený a k ohrožení branky se příliš nedostával. Za povšimnutí stála snad jen rána Novotného z dálky, kterou gólman Tlustý vyrazil na roh. Krátce před odchodem do kabin pak měl šanci pojistit náskok hostů Bičaník, ale v dobré šanci nedal.

Stejný hráč nebyl úspěšný ani v padesáté minutě, kdy tentokrát v těžké pozici usměrnil v pokutovém území míč jen do náruče gólmana.

Přesto se hosté dočkali druhé branky. V 51. minutě se totiž parádně předvedl Václav Hruška, přešel přes tři hráče a zastavil jej až faul Biboka v pokutovém území. Z penalty se Dub nemýlil. Radost ale borcům z Hájů vydržela jen pár vteřin. Prakticky po rozehrání totiž domácí rozjeli akci, kterou zakončil ranou k tyči Novotný a snížil na 1:2, což Bohemians B nastartovalo.

Po hodině hry opět rána Novotného s tečí prosvištěla vedle tyče branky Hájů. Hosté navíc brzy přišli o dravého Pospíšila, který fauloval u postranní čáry a sudí Severýn jej po druhé žluté kartě vyloučil. V 67. minutě mohl přesilovku využít v ofenzivě takřka neviditelný Biboko, ale z osmi metrů napálil sám před brankářem míč jen do Tlustého. Za chvíli se ale domácí dočkali, když se odražený míč kousek za vápnem dostal k Rodrovi, jenž parádní ranou do horního rohu srovnal.

Emoce gradovaly a o napínavé momenty nebyla nouze. Za chvíli totiž hráči Hájů, konkrétně Dub, dopravili míč do sítě. Jenže asistent sudího signalizoval ofsajd a branka i přes protesty hostů neplatila. Tíhu okamžiku neunesl obránce hostů Slabý, jenž použil nahlas vulgární výraz, a i když tvrdil, že se jen zlobil na spoluhráče, arbitr Severýn opět tasil červenou kartu.

Hostům ve dvojnásobném oslabení docházely síly, ale bojovným výkonem zápas dovedli k remíze. Rezerva Bohemians totiž nedotáhla do konce několik slibně vyhlížejících rychlých akcí, když její hráči pokazili finální přihrávku.

Zdeněk Slabý (FC Háje): Nevím, jestli se mám radovat, nebo být zklamaný. Když jsme vedli 2:0, tak jsem klukům říkal, teď to musíme udržet aspoň deset minut. Jenže se to nepovedlo a dostali jsme rychle gól. První poločas, když jsme hráli kompletní, jsme soupeře dobře přečetli. Remíza není špatná, ale vítězství by bylo lepší.

Daniel Šmejkal (Bohemians Praha B): Ve chvíli, kdy v zápase prohráváte o dva góly, tak s remízou nemůžete být nespokojení. Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Háje nás ale ničím nepřekvapily, věděli jsme, že to bude nepříjemný soupeř. V závěru dohrával soupeř bez dvou vyloučených a my jsme si s tou situací neporadili. Tady bylo vidět, že nám chyběly trochu zkušenosti.

Bohemians Praha B - FC Háje Jižní Město 2:2 (0:1)
53, Novotný, 72. Rodr - 10. Pospíšil, 52. Dub z pen.
ŽK: 87. Rodr - 11. Pospíšil, 24. Fedič, 74. Dub ČK: 63. Pospíšil, 75. Slabý (oba Háje)
Rozhodčí: Severýn - Nykl, Petrášek
Diváků: 100.

Bohemians Praha B: Pařízek - Koželuh (70. Střecha), Dumanjič, Kovařík, Moudrý - Allram (61. Háva), Novotný, Beránek (50. Mandík), Rodr - Šebela, Biboko. Trenér Daniel Šmejkal.